Hollywood Hair rusza ze swoją aplikacją

Hollywood Hair – firma będąca liderem na polskim rynku przedłużania włosów, wprowadza na rynek innowacyjną i jedyną tego typu aplikację, jeśli chodzi o salony urody i przedłużania włosów.

Aplikacja Hollywood Hair

Dzięki niej można m.in. wirtualnie przedłużyć włosy i zobaczyć efekt z każdej strony w aplikacji. Narzędzie opracowano przy zastosowaniu sztucznej inteligencji (AL) oraz technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR). Włosowa marka stawia na technologie, przygotowując się do globalnej ekspansji. Już w lipcu br. uruchomi ona swój pierwszy salon w Londynie.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Ludzkie włosy zaskakująco skutecznie wchłaniają wycieki oleju

Aplikacja mobilna stworzona przez Hollywood Hair to nowość na rynku. Obecnie nie ma na nim firm, które łączą wszystkie funkcje od rezerwacji wizyt, przez doradztwo, konsultacje on-line, wirtualne przedłużanie włosów i sklep w jednym miejscu poprzez tzw. click w telefonie. Rozwiązanie Hollywood Hair jest pierwszą w Polsce technologią umożliwiającą przymierzanie włosów poprzez wykorzystanie  technologii AR i AL.

Dzięki innowacyjnemu narzędziu każda kobieta może eksperymentować z własnym stylem i wyglądem. Marka specjalizująca się w przedłużaniu włosów, pod której szyldem działają salony w Polsce i hiszpańskiej Marbelli, postanowiła jeszcze mocniej wykorzystywać nowe technologie w prowadzeniu i rozwijaniu biznesu, czego efektem jest stworzona przez nią aplikacja. 

Darmowa aplikacja od Hollywood Hair pozwala na umawianie spotkań, zarządzanie wizytami, wirtualne przedłużanie i wybór włosów. Każdy jej użytkownik będzie posiadał swoją historię i kartę oraz będzie mógł zamówić produkty ze sklepu marki.

W aplikacji znajduje się także quiz, na którego bazie kobiety będą mogły uzyskiwać informacje i porady na temat pielęgnacji włosów i rozwiązywania problemów z nimi związanych. Narzędzie powstało we współpracy Hollywood Hair z DesignoWeb – firmą informatyczną z siedzibą w Delhi w Indiach. Prace nad aplikacją trwały 11 miesięcy. W ich trakcie wzięto pod uwagę najnowsze nowinki technologiczne.

Nowa aplikacja od Hollywood Hair jest dostępna na AppStore i GoogleStore w Polsce i na Wyspach Brytyjskich. Dodatkowo w trakcie minionych miesięcy firma pracowała nad stworzeniem zupełnie nowego i mocno rozbudowanego systemu CRM do zarządzania swoimi salonami, który jest w pełni zintegrowany z aplikacją.

W planach Hollywood Hair jest rozwój sieci salonów zarówno w Polsce, jak i za granicą. W tym roku firma ruszy z ekspansją rynku w Wielkiej Brytanii, a pierwszy tamtejszy salon działający pod jej szyldem zostanie otwarty w Londynie. Marka zamierza stworzyć w Anglii sieć salonów podobną do tej funkcjonującej w Polsce.

Aplikacja Hollywood Hair App
Aplikacja Hollywood Hair App

Dane wskazują, że globalny rynek sztucznej inteligencji w branży kosmetycznej był wart 216,12 mln dolarów w 2020 roku. Przewiduje się, że do 2027 roku osiągnie on wartość 1,26 miliarda dolarów.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: informacja prasowa