Aplikacja Proton Pass dostępna od teraz pod systemami macOS i Linux

Proton Pass jest teraz dostępny pod każdym systemem operacyjnym: wraz z wprowadzeniem aplikacji na urządzenia z systemami macOS i Linux, dołącza do aplikacji na iOS-a, Androida, Windowsa.

Aplikacja Proton Pass dostępna od teraz pod systemami macOS i Linux

Proton ogłosił dziś wprowadzenie aplikacji Proton Pass dla systemów macOS i Linux. Te dwie nowe aplikacje poszerzają zasięg bezpiecznego zarządzania hasłami w usłudze Proton Pass, oferując w pełni zintegrowane środowisko z systemami operacyjnymi macOS i Linux. Tym samym Proton Pass jest teraz dostępny na każdej platformie – zaledwie rok po pierwszej zapowiedzi produktu.

Proton Pass został zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie i użyteczności, oferując kompleksowe szyfrowanie wszystkich przechowywanych danych. Zawiera wbudowany system uwierzytelniania dwuskładnikowego, bezpieczne udostępnianie haseł oraz innowacyjną funkcję Hide-My-Email chroniącą przed spamem i phishingiem. Dodatkowo aplikacja obsługuje klucze dostępu (passkeys), co usprawnia dostęp.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Proton Pass teraz z aplikacją na Windowsa

Uzupełnieniem wersji Proton Pass dla systemu macOS jest także zupełnie nowe rozszerzenie Safari, poprawiające wygodę użytkownika, umożliwiając dostęp bezpośrednio w domyślnej przeglądarce macOS. Wielu użytkowników systemu macOS woli przeglądarkę Safari, a to nowe rozszerzenie upraszcza zarządzanie hasłami i uzupełnianie danych uwierzytelniających, dzięki czemu przeglądanie internetu jest bezpieczniejsze i wygodniejsze. W przeciwieństwie do domyślnego menedżera haseł przeglądarki Safari, Proton Pass umożliwia użytkownikom synchronizację między wieloma różnymi przeglądarkami i urządzeniami, zapewniając spójny dostęp na wszystkich platformach.

Wykazując szybką adaptację i zaangażowanie w opinie użytkowników, w ciągu ostatnich sześciu miesięcy zaobserwowaliśmy znaczące zmiany w Proton Pass, w tym dodanie obsługi kart kredytowych, wbudowane uwierzytelnienie 2fa, bezpieczne udostępnianie haseł, klucze dostępu i włączenie Proton Pass w Proton Sentinel.

Proton Pass dla systemów macOS i Linux dodatkowo wzmacnia dane użytkownika dzięki integracji algorytmu mieszającego Argon2, zawartego w funkcji trybu offline, dostępnego dla klientów korzystających z płatnego planu. Ta najnowocześniejsza metoda szyfrowania zapewnia ochronę haseł i poufnych informacji przed nieautoryzowanym dostępem, nawet jeśli nie masz połączenia z internetem. Takie podejście zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa i integralności danych. Użytkownicy mogą bezpiecznie uzyskać dostęp do przechowywanych informacji w trybie offline, dzięki czemu ich dane są zawsze w zasięgu ręki. Ponadto wszelkie aktualizacje są synchronizowane i zarządzane z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Ta dwuwarstwowa strategia zapewnia zarówno wygodę, jak i najwyższe bezpieczeństwo danych użytkowników. Argon2, wyróżniający się obroną przed atakami typu brute-force, podkreśla nasze niezachwiane zaangażowanie w ochronę prywatności użytkowników za pomocą najsolidniejszych dostępnych obecnie środków bezpieczeństwa.

Aplikacje Proton Pass korzystają również z niedawno ogłoszonej przez Proton funkcji Pass Monitor, zwiększającej bezpieczeństwo na komputerach stacjonarnych i urządzeniach mobilnych. Ta funkcja zapewnia proaktywne alerty dotyczące danych uwierzytelniających ujawnionych w dark webie, identyfikuje słabe i ponownie użyte hasła oraz sprawdza, czy nie brakuje uwierzytelnienia dwuskładnikowego.

Proton Pass wkrótce będzie obsługiwał TouchID pod systemem macOS, umożliwiając użytkownikom odblokowywanie kont za pomocą odcisków palców. Podobnie nadchodząca aktualizacja dla systemu Linux zintegruje aplikację z mechanizmami uwierzytelniania systemu i interfejsami API. Umożliwi to użytkownikom odblokowanie Proton Pass za pomocą konta użytkownika Linux, czujników linii papilarnych lub dowolnej innej metody obsługiwanej przez PAM, zwiększając zarówno bezpieczeństwo, jak i wygodę. Funkcje te zostaną udostępnione w ramach automatycznej aktualizacji w nadchodzących tygodniach.

Proton Pass jest dostępny bezpłatnie na nieograniczoną liczbą urządzeń i obejmuje usługę Password Health. Przez ograniczony czas użytkownicy mogą przejść na plan premium Pass Plus po obniżonej cenie 10 USD za pierwszy rok (zwykle 23,88 USD). Pass Plus oferuje obsługę kluczy dostępu, pełne doświadczenie Pass Monitor z monitorowaniem Darknetu i Proton Sentinel, a także wszystkie standardowe funkcje Proton Pass, w tym dostęp do aplikacji internetowej. Zniżka ta jest dostępna wyłącznie przez ograniczony czas.

Aplikacje Proton Pass dla systemów macOS i Linux są dostępne do pobrania. Wersja Linux Proton Pass obsługuje wszystkie dystrybucje oparte na Debianie i Redhacie, w tym Ubuntu, Debian, Fedora i centOS).

Pobierz bezpłatną aplikację mobilną Proton Pass – Password Manager ze sklepu App Store lub Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Proton