Z jakich marek laptopów korzystają Amerykanie w 2024 roku?

Sprawdź udział w rynku powszechnie używanych marek laptopów w USA, według danych z ankiety Statista przeprowadzonej do marca 2024 r.

Najpopularniejsze marki laptopów w USA w 2024 roku
Najpopularniejsze marki laptopów w USA w 2024 roku | źródła: Statista | Visual Capitalist

Serwis Visual Capitalist przedstawił dane z ankiety Statista udziału w rynku powszechnie używanych marek laptopów w USA. Dopuszczalna była wielokrotna odpowiedź, a procenty nie sumują się do 100. Ankieta została przeprowadzona od kwietnia 2023 roku do marca 2024 roku, w której wzięło udział 6843 dorosłych Amerykanów w wieku 18–64 lat. Zapytano ich „Jakich marek są laptopy w ich gospodarstwach domowych?” Odpowiedzi „nie wiem” nie zostały zwizualizowane.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Dostawy komputerów PC w 2023 roku spadły poniżej 250 milionów

Preferowanym wyborem wśród laptopów w Stanach Zjednoczonych jest HP, obecny w 32% ankietowanych gospodarstw domowych.

Tymczasem dominacja Apple’a w amerykańskim segmencie smartfonów nie dorównuje na rynku laptopów Macbookom, ustępując miejsca HP nz udziałem na poziomie 28% gospodarstw domowych.

Inny znany producent, Dell, ma 24% udziału, zamykając pierwszą trójkę pod względem udziału gospodarstw domowych.

Uwaga: udział respondentów DigitalStorm, Falcon Northwest, Huawei, MSI i Vaio został na grafice połączony w kategorii „Inne”. Odpowiedzi „Nie wiem” nie zostały wizualizowane.

Oto pełne dane z ankiety:

markaudział w USA (w %)
HP32%
Apple28%
DELL24%
Acer14%
Lenovo12%
Samsung12%
Microsoft10%
Asus9%
Toshiba5%
Alienware4%
DigitalStorm2%
Falcon Northwest2%
Huawei2%
MSI2%
Vaio1%
pozostałe6%
nie wiem2%

Inne duże marki laptopów, Acer, Lenovo, Samsung i Microsoft, stanowią 10–15% ankietowanych gospodarstw domowych.

Aby uzyskać szerszy obraz, firma Technavio zajmująca się badaniami rynku przewiduje łączną średnią stopę wzrostu światowego rynku laptopów na poziomie 3,2% w latach 2024–2028. Oczekuje się, że lwia część tego wzrostu (42%) będzie pochodzić z Ameryki Północnej. Kluczowym czynnikiem będzie rosnąca popularność laptopów do gier.

Co ciekawe, dzięki procesorom graficznym laptopy do gier są również poszukiwane do zastosowań związanych ze sztuczną inteligencją/uczeniem maszynowym. Niektóre firmy zaczęły już wypuszczać modele przeznaczone dla tej konkretnej grupy odbiorców.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródła: Visual Capitalist | Statisa