Nothing zajawia nowe urządzenia, ale czy to jest Phone (3)?

W mediach społecznościowych Nothing zapowiedziało nowe urządzenir, którym może być Phone (3), a Carl Pei udzielił wskazówek na temat nowych funkcji i projektów.

Teaser nowego urządzenia od Nothing: smartfon + śrubka
Teaser nowego urządzenia od Nothing: smartfon + śrubka

Najnowsze zajawki pokazują tajemnicze urządzenie z widoczną śrubką, co wywołało spekulacje na temat Phone (3) lub nowego telefonu submarki – CMF Phone 1, który może być przystępną cenowo opcją z takimi funkcjami, jak wyświetlacz OLED i wymienne tylne obudowy. Niektórzy zastanawiają się, czy to laptop czy tablet? – a być może to pierwszy smartfon CMF Phone 1 od CMF by Nothing?

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: CMF by Nothing może wkrótce przedstawić swój pierwszy smartfon

Media społecznościowe Nothing są miejscem, w którym firma prezentuje swoje nadchodzące urządzenia. Wcześniej widzieliśmy już jak Nothing zapowiada swój pierwszy telefon Nothing Phone (1) na Twitterze i w niewyraźnym filmie na YouTubie, a także Nothing Phone (2a) na filmie z aktualizacjami społeczności. Niedawno dyrektor generalny Nothing Carl Pei udzielił subtelnych wskazówek na temat nadchodzącego smartfona firmy, prawdopodobnie Nothing Phone (3).

Pei udostępnił kilka zdjęć przeprojektowanego interfejsu szybkich ustawień, korzystając z szablonów zarysów telefonu Nothing, a bystrzy użytkownicy szybko zauważyli, że telefon ma dodatkowy przycisk, którego nie ma w telefonach Nothing Phone (1), Phone (2) i Phone (2a). Teraz zwiastun nabiera tempa, ponieważ na oficjalnym koncie Nothing X T̶w̶i̶t̶t̶e̶r udostępniono zdjęcie, które może dać wskazówki dotyczące tego, co przygotowuje ta niesforna firma.

Na koncie udostępniono obraz przedstawiający urządzenie prawdopodobnie w fazie rozwoju z widoczną śrubą. Podpis pod tweetem brzmi „3,2,1”, co może wskazywać, że urządzenie zbliża się do ostatecznej premiery. Na pierwszy rzut oka urządzenie z tweeta nie wygląda jak smartfon.

Dodanie takiej nieporęcznej śruby z tyłu urządzenia zajęłoby dużo miejsca i nie ma sensu z punktu widzenia projektu. Nie byłby to jednak pierwszy raz, kiedy widzimy niekonwencjonalny i efektowny projekt tego producenta smartfonów, przez co wiele osób wierzy, że może to być smartfon. Niektórzy jednak spekulują, że zdjęcie mogło przedstawiać pierwszy tablet firmy i na pierwszy rzut oka wyglądało jak panel bazowy laptopa.

Wkrótce pojawił się drugi tajemniczy tweet, w którym nie podano wyraźnie, jakie będzie nadchodzące urządzenie, ale sugeruje, że będzie to smartfon. Tweet po prostu pokazuje emoji telefonu i śruby.

Nothing’s Phone (1) i Phone (2) zostały wydane w lipcu, więc sensowne jest, aby firma zaczęła zapowiadać swoje kolejne flagowe urządzeniem już teraz. To spekulacje, ale śruba może sugerować, że urządzenie będzie można bezproblemowo naprawić, podobnie jak w przypadku Fairphone 5.

To urządzenie mogłoby być sprzedawane pod marką CMF Nothing

Wiemy już, że submarka CMF stosuje inny język projektowania produktów niż Nothing. Wiemy również, że submarka przygotowuje swój pierwszy smartfon, który ma kosztować około 12.000 rupii indyjskich (~140 dolarów). Urządzeniem z bocznym przyciskiem przypominającym przycisk akcji może być Nothing Phone (3), podczas gdy urządzenie pokazane w nowym wpisie w serwisie X ze śrubką może być naszym pierwszym oficjalnym spojrzeniem na CMF Phone 1, a autor przecieku @Technerd_9 na X naprawdę tak uważa (przez GSM Arenę).

Według nieoficjalnych doniesień urządzenie będzie wyposażone w 6,7-calowy wyświetlacz OLED z częstotliwością odświeżania 120 Hz i grubymi ramkami. Miałoby działać na chipsecie MediaTek Dimensity 7200, co jest zgodne z wcześniejszymi plotkami. Z przecieku wynika również, że urządzenie będzie wyposażone w akumulator o pojemności 5000 mAh połączony z ładowaniem o mocy 33 W.

Co jednak ważniejsze, według doniesień urządzenie będzie wyposażone w wymienne tylne obudowy wykonane z tworzywa sztucznego oraz system blokady w prawym dolnym rogu urządzenia, co Nothing prawdopodobnie stara się podkreślić w swoim zwiastunie. Cena urządzenia ma podobno zaczynać się od 20000 rupii, czyli około 240 dolarów.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Nothing | Android Police