Każdy może kupić monetę z Supermanem!

Warner Bros. Discovery Global Consumer Products oraz Mennica Gdańska wprowadzają na rynek kolekcjonerską monetę „Superman”.

Moneta kolekcjonerska „Superman”
Moneta kolekcjonerska „Superman” | Warner Bros. Discovery Global Consumer Products, Mennica Gdańska

W poniedziałek 3 czerwca 2024 roku zadebiutowała na polskim rynku nowa moneta kolekcjonerska, która powstała dzięki współpracy Mennicy Gdańskiej z Warner Bros. Discovery Global Consumer Products. W ramach umowy licencyjnej, Mennica Gdańska wprowadziła na rynek numizmat z kultowym bohaterem noszącym czerwoną pelerynę, czyli Supermanem. Moneta wykonana jest z czystego srebra próby 999, waży 2 uncje (62,2 g) i ma wartość nominalną 5 dolarów.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Monety kolekcjonerskie inspirowane seriami „Harry Potter” i „Mortal Kombat”

Nowa odsłona współpracy Warner Bros. Discovery Consumer Products z Mennicą Gdańską to niepowtarzalna okazja do poszerzenia swojej kolekcji dla numizmatyków i fanów Supermana – jednego z najbardziej legendarnych superbohaterów z uniwersum DC. Moneta została stworzona z najwyższą dbałością o detale i niezwykłą jakość wykonania.

Ta wyjątkowa moneta, kolejna już w serii Mennicy Gdańskiej inspirowanej produkcjami WBD, to nie tylko przedmiot kolekcjonerski. To fragment historii popkultury, a także symbol siły i sprawiedliwości, jakie reprezentuje Superman. Numizmat ten będzie nie tylko idealnym dodatkiem do każdej kolekcji monet, ale także wyjątkowym i nietypowym prezentem dla bohaterów naszego dnia codziennego, którzy wykazują się odwagą i determinacją, choć nie noszą peleryny.

– mówi Dorota Żurkowska, GSVP – Revenue w Warner Bros. Discovery w Polsce
Rewers monety kolekcjonerskiej „Superman”
Rewers monety kolekcjonerskiej „Superman” | Warner Bros. Discovery Global Consumer Products, Mennica Gdańska

Wysoki relief i numerowany rant nadają nowej monecie w ofercie Mennicy Gdańskiej unikalny charakter, a druk UV i oksydacja ożywiają świat Metropolis. Nakład tego wyjątkowego numizmatu został ograniczony do zaledwie 300 sztuk na cały świat, co czyni go niezwykle cennym. Emitentem jest wyspa Niue, a moneta ze srebra próby 999, o wadze 2 uncji ma wartość nominalną 5 dolarów.

Zestaw kolekcjonerski z monetą „Superman”
Zestaw kolekcjonerski z monetą „Superman”

Monetę można nabyć od poniedziałku 3 czerwca 2024 r oku na stronie internetowej Mennicy Gdańskiej (mennica-gdanska.pl).

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Warner Bros. Discovery Global Consumer Products | Mennica Gdańska