„Controller for HomeKit” umieści twoje inteligentne urządzenia z aplikacji Dom Apple’a na mapie

Aplikacja mobilna „Controller for HomeKit” ma nową funkcję Floor Plan, która umożliwia wizualne sterowanie inteligentnymi urządzeniami kompatybilnymi z HomeKit w każdym pokoju.

Aplikacja mobilna Controller for HomeKit

Każdy użytkownik korzystający z urządzeń smart home w aplikacji Dom firmy Apple (HomeKit) potrzebuje tej aplikacji na iPhone’a – Controller for HomeKit dodaje nową funkcję planu piętra (Floor Plan), aby zwizualizować na mapce twój inteligentny dom. Już nigdy nie będziesz zastanawiać się w którym pomieszczeniu i w którym miejscu znajduje się dana żarówka lub inne akcesorium HomeKit.

Jeśli jesteś użytkownikiem Apple HomeKit i masz inteligentny dom pełen kamer, głośników, klimatyzatorów, przełączników, żarówek i innych elementów, czasami łatwo jest zapomnieć, gdzie dokładnie znajdują się niektóre z nich. Rozwiązaniem może być aktualizacja popularnej aplikacji Controller for HomeKit.

Aplikacja już od dawna jest opcją dla osób, które chcą mieć możliwość zarządzania i kontrolowania swoich inteligentnych urządzeń kompatybilnych z HomeKit, ale nowa aktualizacja do wersji 7.0 przenosi wszystko na zupełnie nowy poziom.

Robi to za pomocą funkcji planu piętra (Floor Plan), która wykorzystuje technologię LiDAR Twojego iPhone’a do stworzenia prawdziwej mapy Twojego rzeczywistego domu, a wyniki mogą być imponujące. Podobną funkcję o nazwie Map View możesz kojarzyć z aplikacji Alexa firmy Amazon. Tam również możesz zwizualizować plan swojego domu i umieścić inteligentne urządzenia na mapce, aby łatiwej nimi zarządzać

Umieszczenie inteligentnego domu na mapie

Nowa aktualizacja aplikacji jest dostępna do pobrania w sklepie App Store i chociaż funkcja planu piętra nie jest jedyną nowością, to niewątpliwie wyróżnia się na tle innych dodatków.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Przeprojektowana aplikacja Alexa wyświetla widok Map View

W komunikacie prasowym, twórca aplikacji Acasa Software, szczegółowo opisał, czego użytkownicy mogą się spodziewać po nowej aktualizacji. Nowy Plan Pięter oferuje użytkownikom rewolucyjny sposób szybkiego i łatwego zeskanowania domu lub mieszkania i stworzenia imponującego modelu 3D. Ten plan można wzbogacić o przyciski umożliwiające bezpośrednie sterowanie urządzeniem, wyświetlanie bieżących wartości czujników, realizację scen i przepływów pracy, a także nawigację w pomieszczeniu.

Ekrany z aplikacji Controller for HomeKit
Ekrany z aplikacji Controller for HomeKit

Jaki jest rezultat? Użytkownicy aplikacji mogą stworzyć nowy, wizualny plan swojego domu, dzięki któremu włączanie świateł i interakcja z innymi akcesoriami HomeKit będzie bardziej intuicyjna.

Aby w pełni wykorzystać tę aktualizację i korzystać z planu piętra, będziesz potrzebować iPhone’a 12 lub nowszego albo iPada Pro wyposażonego w LiDAR, a przeprojektowane ekrany aplikacji i nowy widżet planu piętra (Floor Plan) dopełniają nowe, ważne funkcje.

Uniwersalna aplikacja dostępna jest na Maca, iPada, iPhone’a i Apple Watcha.

Aplikacja mobilna Controller for HomeKit na komputery Mac
Aplikacja mobilna Controller for HomeKit na komputery Mac

Ci, którzy mają już zainstalowaną aplikację Controller for HomeKit, mogą teraz pobrać nową aktualizację. Wszyscy inni mogą już dziś pobrać aplikację z App Store.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: App Store | iMore