8 sposobów na Miesiąc Dumy z Google’em

„Find Pride” – od współpracy z organizacjami społecznymi po radosne świętowanie – oto, jak produkty Google’a świętują Miesiąc Dumy.

Find Pride: Miesiąc Dumy z Google

Google od dawna angażuje się we wspieranie społeczności LGBTQ+ na całym świecie. Gigant wierzy we wzmacnianie głosów i talentów społeczności i wie, że nie może wykonać tej pracy sami. W tym Miesiącu Dumy Google świętuje wydarzenia LGBTQ+ pod hasłem „Finding Pride”. Firma jest dumna, że może dzielić się swoim ciągłym wsparciem poprzez szereg nowych produktów, ogłoszeń i stale aktualizowanych funkcji, które mają na celu podnieść na duchu i wesprzeć społeczność LGBTQ+. Od kolorowych wyrazów radości po narzędzia sprzyjające nawiązywaniu kontaktów i uczeniu się – oto jak Google przez cały miesiąc pomaga wszystkim znaleźć Dumę (Find Pride).

➔ CZYTAJ TEż: Google wsparło ponad 70 organizacji LGBTQ+ na całym świecie

1. Współpraca z partnerami w celu popularyzowania historii LGBTQ+

Google jesteśmy wdzięczne za partnerstwa, które zbudowało z organizacjami LGBTQ+ i organizacjami non-profit, które są na pierwszej linii rzecznictwa i wsparcia. Wieloletnia współpraca z Pride Live była szczególnie znacząca i firma jest dumna, że może nadal inwestować w ich kluczową pracę na rzecz ochrony historii i kultury LGBTQ+.

Dzięki wsparciu finansowemu z Google.org firma Pride Live poszerza swoje archiwum i zasięg w Nowym Jorku i poza nim, włączając w to zarządzanie Stonewall National Monument & Visitor Center.

Stonewall to pierwsze centrum dla zwiedzających systemu parków narodowych USA poświęcone społeczności LGBTQ+. Dzięki wsparciu finansowemu ze strony Google.org utworzono nową interaktywną ścianę internetową, na której odwiedzający mogą przeglądać bogate treści multimedialne z archiwów Google Arts & Culture na takie tematy, jak kultura sali balowej i powstanie w Stonewall, ożywiając historię LGBTQ+ ww wciągający i przystępny sposób.

2. Wyróżnianie filmów i seriali LGBTQ+

Podczas Miesiąca Dumy Google TV będzie promować filmy i seriale telewizyjne sprzyjające jedności społecznej, prezentujące społeczność LGBTQ+, a ich tytuły zostaną wybrane we współpracy z GLAAD Media Institute, wiodącą na świecie organizacją wspierającą media LGBTQ+.

Treści będą skupiać się na wzmacnianiu historii, widoczności i reprezentacji LGBTQ+ na ekranie. Google TV będzie także transmitować na żywo paradę równości i nie tylko, za pośrednictwem bezpłatnych kanałów na żywo z reklamami.

Google TV – Pride Month
Google TV – Pride Month

  Google TV we współpracy z GLAAD jest kuratorem kolekcji programów telewizyjnych i filmów skupiających się na tematyce dotyczącej środowisk LGBTQ+.

  3. Wsparcie kolekcji programistów i aplikacji LGBTQ+

  Przeglądaj wybrane kolekcje aplikacji, gier, książek i audiobooków, które celebrują głosy i doświadczenia LGBTQ+ w sklepie Google Play. Zajrzyj do centrum Miesiąca Dumy, gdzie znajdziesz treści tematyczne, wydarzenia i artykuły redakcyjne podkreślające różnorodność i kreatywność społeczności LGBTQ+.

  Google Play – Pride Month
  Google Play – Pride Month

   Hub obejmie także tytuły z postaciami trans w grach i spojrzenie na inkluzywny świat przyjaznych gier – gatunek znany ze skupiania się na relaksie, pozytywnych motywach i uroczych postaciach. Możesz zapoznać się z pytaniami i odpowiedziami z Hyperbeard, studiem stojącym za ukochanymi grami „Adorable Home” i „Pocket Love”.

   Zajrzyj do centrum dumy w sklepie Google Play

   4. Promowanie twórców LGBTQ+

   YouTube przez cały miesiąc skupia uwagę na kalejdoskopie głosów społeczności LGBTQ+! Zanurz się w kanałach Strawburry17PlaysDelaney WalshGlamFam Hair & Beauty i wielu innych. Odkryj kulinaria, gry, modę i urodę, technologię i vlogowanie z tymi inspirującymi twórcami!

   Promowani twórcy LGBTQ+ na YouTubie z okazji Miesiąca Dumy 2024
   Promowani twórcy LGBTQ+ na YouTubie z okazji Miesiąca Dumy 2024

   5. Tworzenie cyfrowych dodatków związanych z Miesiącem Dumy

   Możesz nadać swoim wirtualnym spotkaniom wyjątkowy akcent, korzystając z jednego z dwóch efektów Google Meet Pride AR. Chrome nawiązał także współpracę z artystami LGBTQ+ na całym świecie, aby zapewnić każdemu spersonalizowane opcje tła – możesz zobaczyć wszystkie opcje dostępne w serii artystów LGBTQ+. I na koniec, nie przegap niespodziewanej Parady Flag w wyszukiwarce Google, gdy wyszukasz „Miesiąc Dumy” lub „Parada Równości”.

   Efekty Pride Ar w Google Meet z okazji Pride Month 2024
   Efekty Pride Ar w Google Meet z okazji Pride Month 2024

   6. Wspieranie innowatorów i liderów biznesu LGBTQ+

    Poszukaj atrybutów „LGBTQ-friendly” (przyjazne dla osób LGBTQ+), „bezpieczną przestrzeń dla osób transpłciowych” i „należących do społęczności LGBTQ+” w profilach firm w Mapach i wyszukiwarce, aby znaleźć przyjazne i otwarte na różnorodność miejsca na posiłki, zakupy i nie tylko. Jeśli jesteś właścicielem firmy, możesz łatwo dodać te atrybuty do swojego profilu, aktualizując swoje konto Google Moja Firma.

    7. Dokumentowanie wpływu sztuki, mody LGBTQ+ i nie tylko

    W zeszłym roku Google Arts & Culture uruchomiło centrum „Ballroom in Focus” we współpracy ze społecznością Ballroom, aby uhonorować seniorów i pionierów kultowego ruchu Ballroom. Teraz możesz jeszcze bardziej zagłębić się w projekty honorujące historię LGBTQ+, takie jak „Queer Eye on Art History” i historia flagi Pride, we współpracy z organizacjami takimi jak Centrum LGBTQ, Stonewall National Monument i Towarzystwo Historyczne GLBT GLBT Historical Society.

    8. Wzmacnianie wiedzy specjalistycznej liderów branży LGBTQ+

    Na cześć Miesiąca Dumy w Talks at Google dostępna jest playlista, która przedstawia rozmowy prowadzone na przestrzeni lat z wykonawcami, badaczami i ikonami ze wszystkich branż. Czekajcie na nową zawartość, która zostanie dodana w tym miesiącu.

     To nieustanna podróż do której może przyłączyć się każdy, aby wspólnie uczyć się, rozwijać i znajdować Dumę każdego dnia w roku. Przyłącz się do wspólnej podróży w poszukiwaniu Dumy z Google’em.

     ➔ PRZECZYTAJ TAKŻE:

     ➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

     źródło: Google The Keyword – 8 ways to “Find Pride” with Google this year