Ten projekt LEGO sklepu Apple Store jest idealny

Ta koncepcja została stworzona przez osobę, której wcześniejsze pomysły obejmowały obraz Lego Starry Night i konstrukcję Gundama.

Apple Store – LEGO Ideas
Apple Store – LEGO Ideas | fot. legotruman

Jeśli wydaje Ci się, że z klocków LEGO powstały już wszystkie fajne rzeczy w skomplikowanych zestawach, to ten fascynujący projekt Apple Store może Cię zaskoczyć. Ale to jeszcze nie jest oficjalny zestaw Lego, lecz niezależny projekt przesłany przez fanów do Lego Ideas, które może wejść do produkcji, jeśli poprze go wystarczająca liczba osób.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Grywalny zestaw LEGO „Dungeons & Dragons” z okazji 50-lecia gry

Szczegóły w tym projekcie są niesamowite. Wygląda na to, że budowanie mogłoby być świetną zabawą. Ale najpierw Lego i Apple będą musiały się pod tym podpisać. Nie brakuje tam też ciekawych, ukrytych easter eggów.

Wygląda więc na to, że z klocków Lego można zbudować wszystko. Zestaw Lego sklepu Apple Store został stworzony przez Legotrumana we współpracy z @2A2A. Jeden z projektów Legotruman został już zatwierdzony przez LEGO: Lego The Starry Night, który obecnie jest w sprzedaży.

Jeśli zestaw sklepu Apple Store zdobędzie 10.000 zwolenników, LEGO oceni go jako kandydata do produkcji (prawdopodobnie jeśli Apple wyrazi zgodę). Do momentu pisania tego artykułu projekt otrzymał głosy od 3386 zwolenników, a na zebranie wsparcia pozostało 599 dni.

„Dzięki subtelnemu i czystemu językowi projektowania lokalizacje te celebrują prostotę i minimalistyczne piękno. Tylko odwiedzając sklepy Apple Store można poczuć wyjątkowe uczucie relaksu i przejrzystości” – napisał Legotruman. „Stworzyliśmy ten model, aby uczcić to piękno, za pomocą ceglanego sklepu Apple Store, który może wzbogacić Twoją kolekcję Lego” – dodaje.

Apple Store – LEGO Ideas - wnętrze

Z opisu i zdjęć Legotrumana wynika, że ​​model posiada zdejmowany dach z logo Apple’a, umożliwiający dostęp do wnętrza. Zdejmowana jest także przednia część szklanej ściany, górny poziom oraz tylna ściana, za którymi kryje się „ukryta niespodzianka”.

W wpisie nawiązano także do easter eggów w formie ukrytych hołdów dla kultowych urządzeń Apple’a: iMac G3, iPod mini, AirPods, Apple Watch i Vision Pro.

Choć nie wiadomo, co będzie zawierał ostateczny, zatwierdzony model produkcyjny, oto opis cech konstrukcyjnych modelu autorstwa Legotrumana:

  • Model ten nie jest oparty na żadnej konkretnej lokalizacji sklepu Apple’a. Zamiast tego został zaprojektowany w unikalny sposób po obserwacji cech i stylu wielu kultowych lokalizacji sklepów.
  • Budynek ma wysokie szklane ściany z przodu i po obu stronach.
  • Ogromne logo Apple świeci na biało, umieszczone z przodu i pośrodku. To cechy spotykane w większości sklepów Apple Store, przyczyniające się do spójnej estetyki tych lokalizacji.
  • Czarna ramka „futryny” wskazuje wejścia.
  • Wewnątrz czysta przestrzeń z przyjaznym personelem w niebieskich koszulkach.
  • Długie drewniane stoły prezentujące najnowszego iPhone’a, iMaca i MacBooka.
  • Na półkach białe opakowania produktów i słuchawki (ułożone w kwiatowy wzór, spotykany w wielu lokalizacjach sklepów).
  • Po prawej figowce w białych doniczkach z nugatowym brzegiem (widywane w wielu rzeczywistych sklepach).
  • Po lewej stronie schody przekraczające granicę przestrzeni wewnętrznej i zewnętrznej.
  • Na górze znajduje się stół z kolorowym Apple Watchem, dodatkowymi pomocnikami personelu i pięknym ekranem z gradientowymi kolorami w tle. Wiele sklepów ma podobny duży wyświetlacz na białym tle ścian.

Część tylnej ściany odpada, odsłaniając ukryte skarby, takie jak iMac G3 i zestaw słuchawkowy Vision Pro.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: LEGO Ideas – Apple Store