Serial animowany „Tomb Raider” wjedzie na Netflixa w październiku

Nowy serial „Tomb Raider: Legenda Lary Croft” zadebiutuje na platformie Netflix 10 października 2024 roku – serwis podzielił się też nowym zwiastunem, dzięki któremu wiemy czego się spodziewać.

„Tomb Raider: Legenda Lary Croft” (serial animowany, Netflix, 2024)
„Tomb Raider: Legenda Lary Croft” (serial animowany, Netflix, 2024)

Kolejne przygody Lary Croft rozpoczną się jesienią tego roku i będą kontynuacją trylogii Survivor. Netflix ogłosił, że animowana adaptacja Tomb Raidera trafi do serwisu 10 października 2024 roku. Serial nosi tytuł Tomb Raider: Legenda Lary Croft (tyt. oryg. Tomb Raider: The Legend of Lara Croft) i rozpoczyna się zaraz po najnowszej trylogii gier wideo, której kulminacją był Shadow of the Tomb Raider z 2018 roku. Hayley Atwell (Peggy Carter w MCU) użyczy głosu Larze Croft.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Nowa gra „Tomb Raider” może ukazać się za „niecały rok”

A tak Netflix opisuje serial: Po wydarzeniach z serii Survivor Lara Croft porzuciła przyjaciół, aby samodzielnie wyruszyć na jeszcze bardziej niebezpieczne przygody. Musi jednak wrócić do domu, gdy niebezpieczny i potężny chiński artefakt zostaje skradziony z Croft Manor przez złodzieja z niesamowitymi powiązaniami. Jej śmiała pogoń zabierze ją w przygodę dookoła świata i do głębi zapomnianych grobowców, gdzie będzie zmuszona zmierzyć się ze swoim prawdziwym ja i podjąć moralne decyzje.

Serial stanowi część ogromnej i stale rosnącej biblioteki adaptacji gier wideo w serwisie Netflix. Niedawno streamer ogłosił, że tworzy animowany serial oparty na grze Minecraft.

Tomb Raider: Legenda Lary Croft to także część odrodzenia Tomb Raider jako serii, w ramach której Amazon zarówno publikuje nową grę opracowaną przez Crystal Dynamics, jak i tworzy serial aktorski reżyserowany przez Phoebe Waller-Bridge (znanej z jej docenionego serialu komediowego Fleabag).

Serial będzie dostępny w serwisie Netflix od 10 października br.

Obejrzyj zapowiedź serialu animowanego Tomb Raider: Legenda Lary Croft:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix TUDUM