Ranking najlepszych smartfonów z Androidem ze średniej półki w maju 2024 r.

AnTuTu przedstawiło ranking najwydajniejszych modeli telefonów z Androidem średniej klasy w maju 2024 roku – smartfony ze Snapdragonem 8s Gen 3 nie znalazły się w najnowszym zestawieniu.

Ranking najlepszych smartfonów z Androidem ze średniej półki w maju 2024 r.
Ranking najlepszych smartfonów z Androidem ze średniej półki w maju 2024 r. (AnTuTu)

Sprawdź, które smartfony z Androidem ze średniej półki znalazły się w TOP 10 modeli i osiągneły w maju 2024 roku najlepsze średnie wyniki w testach wydajnościowych, według narzędzia do analizy porównawczej AnTuTu. W najnowszym rankingu na szczycie listy znajdują się urządzenia ze Snapdragonem 7+ Gen 3, natomiast najwydajniejsze urządzenie z MediaTek Dimensity 8300 Ultra zajęło trzecie miejsce.

Na liście znalazły się najlepiej działające telefony z systemem Android średniej klasy, które osiągnęły najwyższe wyniki w maju 2024 roku. Smartfony te przeszły 1000 różnych przebiegów i testów w ciągu miesiąca. Oznacza to, że w rankingu nie zobaczysz urządzeń, które nie spełniały tego wymogu.

Przykładowo, choć telefony z procesorem Snapdragon 8s Gen 3 miały premierę przed majem, żaden z nich nie dostał się do najnowszego rankingu wydajności. Zamiast tego na liście dominują smartfony z procesorem Snapdragon 7+ Gen 3. Mówiąc dokładniej, na pierwszym miejscu znalazł się OnePlus Ace 3V, który uzyskał średni wynik 1.437.896.

Drugi telefon na liście to Realme GT Neo6 SE, który także ma Snapdragona 7+ Gen 3. Uzyskał on średnią 1.381.173 punktów. Redmi K70E (później przemianowany na Poco X6 Pro) szedł łeb w łeb w bitwie o druga pozycję i jest to pierwszy telefon z MediaTek SoC, który znalazł się na liście. Ten telefon ma Dimensity 8300 Ultra i zapewnił sobie trzecią pozycję ze średnim wynikiem 1.374.018.

Jeśli chodzi o pozostałe telefony w rankingu wydajności AnTuTu ze średniej półki, wszystkie są urządzeniami ostatniej generacji. Całą listę możesz sprawdzić na załączonym obrazku powyżej. Zasadniczo urządzenia z najwyższej półki pozostały praktycznie niezmienione w porównaniu z kwietniowym rankingiem.

Warto zauważyć, że te syntetyczne wyniki testów porównawczych są jednym z aspektów, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem telefonu. Należy także wziąć pod uwagę inne czynniki, takie jak ekran, czas pracy baterii, aparaty i oprogramowanie.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: AnTuTu | Notebookcheck