Offone to chyba jeden z najbardziej minimalistycznych telefonów

Ten telefon posiada tylko niezbędne funkcje, i aplikacje, w tym połączenia i SMS-y, został wydrukowanym na drukarce 3D i ma wyświetlacz e-ink.

Offone - smartfon wydrukowany w 3D z wyświetlaczem e-ink
Offone – smartfon wydrukowany w 3D z wyświetlaczem e-ink | fot. Marko lazik

Twórca urządzenia o nazwie Offone to Marko Lazic – architekt, który założył kilka startupów technologicznych. Najnowszy Offone to telefon wydrukowany w 3D z wyświetlaczem eInk, który obsługuje tylko niezbędne aplikacje, takie jak połączenia, SMS-y, platformy do przesyłania wiadomości, a nawet usługi taksówkowe.

Jego smukła obudowa i niewielkie rozmiary sprawiają, że cały mieści się w dłoni, a ekran, biorąc pod uwagę wyświetlacz e-ink, wygląda jak kartka papieru z ikonami i napisami wykonanami ołówkiem.

Decyzja ta uwzględnia brak odblasków i niebieskiego światła na ekranie, które mogą powodować zmęczenie oczu. Marko Lazic twierdzi, że dostępne może być również opcjonalne podświetlenie, dzięki któremu użytkownicy będą mogli czytać wiadomości i przeglądać rozmowy nawet w nocy lub w ciemności.

W Offone’ie Marko Lazicy są też Mapy!

Projekt Offone’a jest prosty. Wykorzystuje „uniwersalne” lub znane ikony zamiast podpisów lub tekstów, aby oznaczyć aplikacje, z których mogą korzystać użytkownicy. Marko Lazic ma nadzieję, że dzięki temu znikną bariery językowe, ponieważ użytkownicy będą poruszać się za pomocą intuicyjnych symboli.

Offone - smartfon wydrukowany w 3D z wyświetlaczem e-ink
Offone – smartfon wydrukowany w 3D z wyświetlaczem e-ink | fot. Marko lazik

Telefon umożliwia także działanie tylko podstawowych aplikacji, takich jak Mapy, Uber i Waze, ponieważ dodanie platform mediów społecznościowych, jeśli nie są one używane do przesyłania wiadomości, może zniweczyć cel posiadania minimalistycznego, mniej zaśmieconego trybu życia ze smartfonem. Nie ma też dostępnego aparatu, ponieważ Offone przywraca dawne czasy telefonów komórkowych z klawiaturą, ale ma także ekran dotykowy.

Porzuć męczące aplikacje i powiadomienia

Marko Lazic nie ujawnił jeszcze ostatecznej wielkości ekranu telefonu, ale ma już swoją grupę docelową: ludzie biznesu, którzy często podróżują, dziadkowie, którzy potrzebują mniej kłopotliwego urządzenia do komunikacji i ogólnie ludzie, którzy chcą oderwać się od niekończącego się świata aplikacji i powiadomień.

W chwili publikacji tego wpisu Marko Lazic nie ogłosił jeszcze daty premiery Offone’a ani harmonogramu produkcji swojego telefonu wydrukowanego w 3D z wyświetlaczem e-ink. Po raz pierwszy zaprezentował Offone’a 8 lat temu na YouTubie w 2016 roku.

Telefony z ekranami przypominającymi e-papier wydają się podobać projektantom technologii, a wkrótce pojawią się takie urządzenia jak Minimal Phone i smartfon ze sztuczną inteligencją A Phone, A Friend.

Offone - smartfon wydrukowany w 3D z wyświetlaczem e-ink
Offone – smartfon wydrukowany w 3D z wyświetlaczem e-ink | fot. Marko lazik

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: designboom | Marko lazik