Nicholas Galitzine zagra He-Mana w „Masters Of The Universe”

Film, nad którym pracowały wcześniej Sony i Netflix, trafi do kin na całym świecie dopiero 5 czerwca 2026 roku.

Nicholas Galitzine i kadr z serialu H-Man
Nicholas Galitzine fot. Depositphotos, kadr z serialu „He-Man”

Po ogromnym sukcesie swoich komedii romantycznych Na samą myśl o Tobie (tyt. oryg. The Idea of ​​You) oraz Red, White & Royal Blue dla Prime Video, Nicholas Galitzine kontynuuje współpracę z Amazon MGM, po tym jak został wybrany do roli He-Mana w aktorskim filmie Władcy Wszechświata (tyt. oryg. Masters of the Universe) od studia i Mattel Films. Ostatnio aktora mogliśmy oglądać w serialu Mary & George od SkyShowtime.

Choć długo oczekiwany, szczegóły fabuły filmu są owiane tajemnicą. Film oparty na kultowej serii Mattel wyreżyseruje Travis Knight, na podstawie scenariusza Chrisa Butlera. Davida Callahama, Aarona Nee i Adama Nee, ltórzy pracowali nad wcześniejszą wersją roboczą.

Producentami Masters of the Universe będą Todd Black, Jason Blumenthal i Steve Tisch z Escape Artists, a także Robbie Brenner z Mattel Films.

Skupiając się na walce pomiędzy bohaterskim He-Manem (znanym również jako Książę Adam z Eternii) — najpotężniejszym człowiekiem we wszechświecie — a złym Szkieletorem, seria Masters of the Universe została wprowadzona w 1982 roku jako seria popularnych figurek akcji. Rok później miał swoją premierę kultowy serial animowany He-Man i władcy wszechświata, stając się jednym z pierwszych serii dla dzieci emitowanych w telewizji w ciągu dwóch sezonów. Potem pojawiło się kilka innych adaptacji filmowych i telewizyjnych, a dziś seria nadal powiązana jest z zabawkami i grami wideo.

„Od tak dawna marzyłem o zagraniu kogoś o jego sercu, poczuciu humoru i bohaterstwie, że nie mogę się doczekać, aż zacznę” – napisał o roli Adama.

Galitzine podzieliła się wiadomościami o castingu na swoim Instagramie:

Szybko wschodzącą gwiazdę Nicholasa Galitzine można było ostatnio oglądać u boku Anne Hathaway w komedii romantycznej Na samą myśl o Tobie emitowanej przez Prime Video w reżyserii Michaela Showaltera. Film oparty na powieści Robinne Lee stał się niedawno numerem 1 wśród komedii romantycznych wszechczasów, przyciągając prawie 50 milionów widzów na całym świecie w ciągu pierwszych dwóch tygodni w Prime Video. Niedawno wystąpił także u boku Julianne Moore i Tony’ego Currana w dramacie historycznym Starz pt. Mary & George, a wcześniej aktor wystąpił w bardzo popularnej komedii romantycznej o tematyce queer emitowanej przez Amazon MGM zatytułowanej Red, White & Royal Blue, której kontynuacja jest obecnie w przygotowaniu.

Firma Mattel Films, która stoi za ubiegłorocznym, nagrodzonym Oscarem fenomenem Barbie, obecnie wydobywa także swoją własność intelektualną, tworząc takie filmy akcji na żywo, jak American Girl, Hot Wheels, Bob Budowniczy, Magic 8 Ball, Matchbox, Major Matt Mason, Polly Pocket, Barney, Rock 'Em Sock 'Em Robots, Thomas & Friends, UNO, View-Master i Wishbone. Ponadto w tej chwili trwają prace nad Christmas Balloon, świątecznym dramatem rodzinnym opartym na zupełnie nowej historii.

Galitzine jest reprezentowany przez brytyjską grupę Curtis Brown, WME, Anonymous Content, Gang, Tyre, Ramer i Johnson Shapiro Slewett & Kole.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródła: Nicjolas Galitzine | Deadline
zdjęcie wykorzystane we wpisie pochodzi z Depositphotos