Lato w Pokémon GO. Niantic ogłasza nowy sezon: „Shared Skies”

W nowym sezonie „Shared Skies” Trenerzy mogą spodziewać się darmowych badań Timed Research, licznych bonusów i debiutów mitycznych Pokémonów, takich jak Necrozma i Marshadow.

Pokémon GO – Shared Skies (2024)

Lato w Pokémon GO zapowiada się wyjątkowo ekscytująco! Największe atrakcje czekają jednak na uczestników licznie planowanych wydarzeń, w tym Pokémon GO Fest 2024 w Madrycie oraz globalnej edycji tego eventu. Nowy sezon „Shared Skies” potrwa od 1 czerwca do 3 września. Czy jesteście gotowi na letnie przygody?

Niantic zapowiedział nowy sezon Pokémon GO o nazwie Shared Skies i będzie koncentrował się na wydarzeniach angażujących społeczność graczy na całym świecie. Co czeka na Trenerów w tym czasie? Przede wszystkim w każdym miesiącu sezonu otrzymają oni darmowe miesięczne badania Timed Research, które będą pojawiały się w zakładce „Events” (Wydarzenia) w grze.

Sezon Shared Skies przyniesie także kilka innych bonusów: 1 dodatkowy Special Trade dziennie, większą szansę na otrzymanie Candy XL podczas chodzenia ze swoim buddy dla Trenerów od poziomu 31, a także zwiększone XP za pierwszego złapanego Pokémona w danym dniu.

Pokémony w nowym sezonie

Po ukończeniu serii zadań Research Breakthrough spotkać będzie można m.in. Hisuiańskiego Growlithe, Larvitara czy Axew.

Spotkania z pokemonami Pokémon GO – Shared Skies (2024)

Na dziko spotkamy np. Mudkipa, Clamperla, Treecko czy Torchica, ponadto w okolicach plaż i wód np. Horsea czy Finneona, w górach np. Excadrilla czy Slakotha, w lasach Brelooma i Bellsprouta, w miastach np. Houndoura i Magnetona. Wszystkie Pokemony mogą też być w wersji shiny. 

Z jajek wyklują się m.in. Shellder (2km), Vanillite (5km), Alolański Geodude czy Galariański Farfetch’d (7km), Charcadet (10km).

Wszystkie oczy na Pokémon GO Fest 2024

Sezon Share Skies przede wszystkim jednak koncentruje się na wydarzeniach dla społeczności skupionej wokół gry. Największe wydarzenie Pokémon GO w tym roku swoją europejską edycję będzie miało w Madrycie w dniach 14 – 16 czerwca. Trenerzy, którzy nie będą mogli pojechać do stolicy Hiszpanii, mogą wziąć udział w Pokémon GO Fest 2024: Global w dniach 13-14 lipca 2024 roku. 

To z tymi wydarzeniami skorelowanych jest sporo atrakcji w nowym sezonie, jak np. debiut mitycznego Marshadow, humanoidalnego Pokémona, który wydaje się być zbudowany z przydymionych szarych cieni. Pojawi się on podczas Pokémon GO Fest 2024: Madrid, a także na całym świecie podczas Pokémon GO Fest 2024: Global.

Sezon Shared Skies przynosi także długo oczekiwany debiut Necrozmy, znanej jako Pokémon pryzmat, w pięciogwiazdkowych rajdach podczas wydarzeń Pokémon GO Fest 2024. Trenerzy będą mieli okazję zmierzyć się z Necrozmą Grzywy Zmierzchu (Dusk Mane Necrozma) i Necrozmą Skrzydeł Świtu (Dawn Wings Necrozma), gromadząc odpowiednio słoneczną i księżycową energię fuzyjną, którą można wykorzystać do połączenia Necrozmy z Solgaleo lub Lunalą. To pierwsza taka okazja w historii Pokémon GO!

Aż 4 edycje Community Day i jeszcze więcej wydarzeń!

Planowane są też cyklicznie odbywające się Community Days. Dwa z nich odbędą się w czerwcu: 9.06 i 22.06 (Community Day Classic), a także w lipcu (21.07) i sierpniu (31.08). 

Dni Społeczności to nie jedyne wydarzenia na horyzoncie w nadchodzącym sezonie. W grze szykują się inne ciekawe eventy, a ich daty są następujące: 29.06 – Raid Day, 27.07 – Sekretne Wydarzenie, 10-11.08 – Shadow Raid Weekend. Szczegóły spotkań będą ogłaszane wkrótce.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Niantic Polska