Wowride Ikossa Fukui Go – pierwszy na świecie autobus XR

Fukui przedstawiło w Japonii pierwszy na świecie autobus rozszerzonej rzeczywistości (XR) – Wowride Ikossa Fukui Go, który bawi i edukuje pasażerów podczas podróży do popularnych atrakcji.

WOWRIDE IKOSSA Fukui GO
WOWRIDE IKOSSA Fukui GO

Pierwszy na świecie autobus rozszerzonej rzeczywistości Wowride Ikossa Fukui Go w Japonii wyświetla wirtualne trasy i kursuje po rzeczywistych trasach. Trasy XR zaprojektowano tak, aby zapewnić pasażerom nową formę rozrywki w autobusie na zwyczajnych trasach między stacją Fukui a popularnymi miejscami z atrakcjami turystycznymi.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Zestawy VR z serialu „Problem trzech ciał” były wyzwaniem na planie

Autobus wyświetla wirtualne trasy na wyświetlaczach w oknach i na suficie pojazdu. Trasy XR mają dostarczać zabawy i edukować pasażerów, zapewniając wirtualny podgląd popularnych miejsc docelowych, do których zabierze ich autobus. To wciągające doświadczenie zastępuje zwyczajną podróż autobusem pomiędzy stacją Fukui a innymi miejscami.

Tradycyjne atrakcje XR wykorzystują nieporęczne zestawy słuchawkowe, które należy nosić przez cały czas trwania wydarzenia. Do największych problemów uniemożliwiających długotrwałe korzystanie z zestawów AR/VR/XR/3D zalicza się chorobę lokomocyjną i nudności. Fukui i Japan Railways West nawiązały współpracę, aby zapewnić atrakcje, które trzeba zobaczyć, aby przyciągnąć gości do Fukui wycieczką autobusem XR, która nie wymaga specjalnych zestawów.

Dla każdego kierunku podróży na trasie zostanie wyświetlone unikalne wirtualne doświadczenie. Trzy miejsca docelowe to Muzeum Dinozaurów Prefektury Fukui, Muzeum Miejsca Rodziny Ichijodani Asakura i Awara Onsen. Każdą projekcję XR wyreżyserował Yukihiko Tsutsumi, japoński reżyser znany z takich hitów jak dramat telewizyjny Trick (obejrzyj go na DVD w serwisie Amazon).

Kursy rozpoczęły się w sobotę 1 czerwca 2024 roku. Opłata za godzinną trasę dinozaurów wynosi 3300 jenów (~22 USD) w dni powszednie i 3900 jenów (~26 USD) w weekendy. Opłata za pozostałe trasy 30-minutowe i 50-minutowe wynoszą 2200 jenów (~14 dolarów) przez cały tydzień.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: JR West | NotebookCheck