Jak zablokować połączenia z zastrzeżonego numeru?

Jeśli na iPhonie otrzymujesz irytujące połączenia z zastrzeżonego numeru (Brak ID dzwoniącego), istnieje szansa, że jest to spam lub oszustwo. Na szczęście możesz je zablokować.

Brak ID dzwoniącego na iPhonie

Gdy ktoś do Ciebie zadzwoni, jeśli istnieje na Twojej liście kontaktów, jego imię i nazwisko oraz numer telefonu zostaną wyświetlone na ekranie telefonu. W niektórych przypadkach, gdy osoba dzwoniąca nie jest osobą z kontaktów (dzwoni z zastrzeżonego lub nieznanego numeru), operator/telefon poda informację o tym, kim może być dana osoba lub firma, jeśli numer jest podany, lub przynajmniej pokaże sam numer telefonu.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: „Nie odbieraj telefonu” to nie tylko serial o fałszywym telefonicznym seryjnym zboczeńcu!

Niektórzy operatorzy pomagają nawet odfiltrować niechcianych rozmówców, nazywając ich „spamem”, „prawdopodobnym oszustwem” lub czymś podobnym. Czasami jednak pojawia się komunikat Brak ID dzwoniącego (ang. No Caller ID), co często oznacza, że ​​jest to ktoś, kto próbuje Ci coś sprzedać, lub jest to połączenie typu spam.

Możesz zablokować tych rozmówców, aby te połączenia w ogóle nie docierały do ​​Twojego telefonu, unikając w ten sposób irytujących rozmów i przeszkadzania w ciągu dnia. W dalszej części poznasz kilka sposobów, jak zablokować połączenia z nieznanego numeru na iPhonie – czyli, gdy ktoś ma włączoną opcję ukrywania swojego numeru (Brak ID dzwoniącego)?

Jak zablokować „Brak ID dzwoniącego” na iPhonie za pomocą wyciszania nieznanych dzwoniących?

UWAGA! Użycie poniższego ustawienia spowoduje zablokowanie połączeń z dowolnego numeru, którego nie ma na Twojej liście kontaktów, w tym połączeń Brak ID dzwoniącego.

 • Przejdź do Ustawienia na swoim iPhonie.
 • Przewiń w dół i wybierz Telefon.
 • Przewiń w dół do opcji Wyciszaj od nieznanych i wybierz ją.
 • Dotknij suwaka po prawej stronie, aby zmienić kolor na zielony i włączyć tę funkcję.
Wyciszaj połączenia od nieznanych numerów (iPhone)
Wyciszaj połączenia od nieznanych numerów (iPhone)

Teraz będziesz otrzymywać powiadomienia o połączeniu przychodzącym tylko, gdy będą dzwonić osoby zapisane w Twoich kontaktach! Połączenia od nieznanych numerów są wyciszane i wysyłane na pocztę głosową. Pojawiają się też na liście ostatnich połączeń.

Zanim włączysz funkcję Wycisz nieznanych dzwoniących, koniecznie zachowaj ważne kontakty, w przeciwnym razie możesz nie odebrać ważnego połączenia. Połączenie zostanie wysłane na pocztę głosową i pojawi się na liście ostatnich połączeń, ale nie otrzymasz powiadomienia w momencie nadejścia połączenia.

Jeśli chcesz blokować potencjalnych rozmówców spamujących tylko w określonych porach dnia, np. w szkole lub w pracy, możesz skorzystać z trybu skupienia Nie przeszkadzać.

 • Przejdź do aplikacji Ustawienia na swoim iPhonie.
 • Przewiń w dół i wybierz Tryb skupienia.
 • Wybierz Nie przeszkadzać lub skonfiguruj Własny tryb np. Blokada spamu
 • Wybierz opcję Osoby.
 • Wybierz opcję Zezwalaj na połączenia od.
 • Wybierz Tylko kontakty.
Tryb skupienia – wyciszanie wszystkich połączeń oprócz Kontaktów
Tryb skupienia – wyciszanie wszystkich połączeń oprócz Kontaktów

Teraz, gdy chcesz skorzystać z tego trybu, przesuń palcem w dół od góry, po prawej stronie ekranu głównego iPhone’a, aby wyświetlić panel sterowania. Wybierz opcję Tryb skupienia i wybierz Nie przeszkadzać.

To skutecznie zmusi iPhone’a do akceptowania połączeń tylko od osób z Twojej listy kontaktów przez czas, w którym masz włączony ten tryb.

Jak zablokować „Brak ID dzwoniącego” za pomocą sztuczki z listą kontaktów?

Jeśli nie chcesz blokować wszystkich połączeń z nieznanych numerów, możesz zastosować małą sztuczkę, aby po prostu zablokować połączenia od zastrzeżonych numerów – czyli Brak ID dzwoniącego.

 • Przejdź do aplikacji Kontakty.
 • Kliknij znak „+” u góry, po prawej stronie.
 • Dodaj kontakt o nazwie Brak ID dzwoniącego w polu imię.
 • Pod numerem telefonu wpisz 000 000 000.
 • Zapisz kontakt, dotykając Gotowe u góry po prawej stronie.
 • Następnie przejdź do Ustawień.
 • Wybierz Telefon.
 • Przejdź do Zablokowane kontakty.
 • Wybierz opcję Dodaj nowy.
 • Wyszukaj nowy kontakt Brak ID dzwoniącego, który właśnie dodałeś.
 • Dodaj ten kontakt jako zablokowany kontakt.
Blokowanie kontaktu: „Brak ID dzwoniącego” na iPhonie
Blokowanie kontaktu: „Brak ID dzwoniącego” na iPhonie

Unikaj niepożądanych rozproszeń i zakłóceń

Funkcja Wyciszaj od nieznanych rozmówców, dostępna na wszystkich najnowszych iPhone’ach, prześle każde połączenie z numeru, którego nie ma na Twojej liście kontaktów, bezpośrednio do poczty głosowej. Jeśli więc jest to połączenie spamowe, nadal możesz otrzymać wiadomość, często napisaną automatycznie, którą będziesz musiał później usunąć. Jednak telefon nie będzie dzwonił, gdy będziesz na spotkaniu lub gdy będziesz próbował położyć dziecko do łóżka, dzięki czemu takie połaczenia nie będą Ci przeszkadzać.

Pamiętaj tylko, aby poinformować zaufane kontakty, że Twój telefon nie zadzwoni, jeśli spróbują zadzwonić z zastrzeżonego numeru telefonu bez identyfikatora rozmówcy lub nawet z numeru, którego nie ma na Twojej liście kontaktów. Przed włączeniem tej funkcji warto upewnić się, że na liście kontaktów znajdują się wszystkie ważne osoby i firmy, od których chcesz odbierać połączenia.

Jeśli chcesz skupić się tylko na eliminowaniu połączeń bez identyfikatora dzwoniącego, wypróbuj wskazaną powyżej sztuczkę z listą kontaktów. Umożliwi to w dalszym ciągu nawiązywanie połączeń z nieznanych numerów, ale automatycznie zablokuje wszelkie połączenia z numeru bez identyfikatora dzwoniącego. Istnieje prawdopodobieństwo, że ten rozmówca i tak jest spamem lub oszustem.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

Apple | opracowanie własne | XDA Developers