Nowy wygląd „Szybkich odpowiedzi” w Gmailu na Androidzie

Gmail pod Androidem otrzymuje przeprojektowane „Szybkie odpowiedzi”, aby sprawniej odpowiadać na e-maile.

Nowy wygląd szybkich odpowiedzi w aplikacji Gmail na Androida

Gmail wprowadza nowy wygląd funkcji „Szybka odpowiedź” na urządzeniach z Androidem, mając na celu usprawnienie odpowiadania na wiadomości e-mail. Przeprojektowany projekt, który był testowany przez ostatnie kilka miesięcy, zastępuje obecne przyciski w kształcie pigułki u dołu wiadomości zadokowanym polem tekstowym, eliminując potrzebę przewijania.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Gmail wprowadzi ulepszoną kategorię „Powiadomienia” w skrzynce odbiorczej

Nowe pole tekstowe, umieszczone nad stałym dolnym paskiem Gmaila umożliwia użytkownikom natychmiastowe rozpoczęcie wpisywania odpowiedzi bez konieczności otwierania nowego ekranu. Wygodny przycisk załącznika znajduje się po lewej stronie, a w menu dostępne są opcje odpowiadania, przekazywania i zmiany odbiorców.

Według Google’a ten układ w stylu czatu jest „idealny do e-maili, które wymagają jedynie prostej odpowiedzi”, ponieważ pozwala użytkownikom odwoływać się do treści e-maili podczas pisania. W przypadku dłuższych odpowiedzi, które wymagają dodatkowych opcji formatowania, pole tekstowe można rozszerzyć tak, aby zajmowało cały ekran.

Ta aktualizacja po stronie serwera stopniowo trafia do użytkowników aplikacji Gmail na Androida, począwszy od wersji 2024.05.05.x. Podobnie jak w przypadku wielu wdrażań etapowych, niektórzy użytkownicy mogą już zobaczyć nowy wygląd, a u innych pojawi się za jakiś czas.

Szybkie odpowiedzi w aplikacji Gmail na Androida od wersji 2024.05.05.x
Szybkie odpowiedzi w aplikacji Gmail na Androida od wersji 2024.05.05.x

Wraz z aktualizacjami Wiadomości Google i strony głównej zaprezentowano nową wersję funkcji „Szybka odpowiedź”, co sygnalizuje zaangażowanie Google’a w udoskonalanie narzędzi komunikacyjnych. Niektórzy użytkownicy wyrazili entuzjazm dla nowego wyglądu, inni wciąż dostosowują się do zmian.

Jak donosi 9to5Google, tradycyjne przyciski w kształcie pigułki służące do czynności takich jak „Odpowiedz wszystkim” zostały zastąpione, a niektórym użytkownikom brakuje możliwości łatwego przesyłania dalej e-maili lub wysyłania reakcji emoji. Jednak w przeprojektowanym interfejsie priorytetem jest szybkość i wygoda w przypadku szybkich odpowiedzi na e-maile.

Ta aktualizacja następuje po ogłoszeniu dość znacznego ograniczenia funkcji na urządzeniach z Androidem.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google | PhoneArena