Mroczna podróż do przeszłości w filmie „Omen: Początek”

Miłośnicy horrorów mogą już cieszyć się najnowszym prequelem klasycznej serii o przeklętym dziecku. „Omen: Początek” właśnie zadebiutował na platformie Disney+. 

„Omen: początek” (film, Disney+)

Akcja filmu Omen: Początek rozgrywa się w 1971 roku, a główną bohaterką jest młoda Amerykanka – Margaret (Nell Tiger Free, znana z roli w serialu Gra o tron). Kobieta zostaje wysłana do Rzymu, gdzie ma rozpocząć życie w służbie Kościoła. Wkrótce odkrywa tam mroczny sekret, który wystawia na próbę jej wiarę i ujawnia przerażający spisek wiodący do narodzin wcielonego zła. Główna bohaterka napotyka ciemne siły, które zmuszają ją do kwestionowania swojej wiary i odkrywania mrocznego spisku w samym sercu Kościoła.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Obejrzyj zwiastun „The Exorcism” Russella Crowe’a

W filmie Omen: Początek obok Nell Tiger Free wystąpili: Tawfeek Barhom (Maria Magdalena), Sonia Braga (Pocałunek kobiety pająka), Ralph Ineson (Wiking) i Bill Nighy (Życie). Obraz wyreżyserowała Arkasha Stevenson na podstawie postaci stworzonych przez Davida Seltzera (Omen), według pomysłu Bena Jacoby’ego (Bleed) i scenariusza Tima Smitha, Arkashy Stevenson i Keitha Thomasa (Podpalaczka).

Omen: Początek to film, który z pewnością zadowoli zarówno fanów oryginalnej serii, jak i nowych widzów poszukujących intensywnych wrażeń. Z bogatą fabułą, znakomitą obsadą i wysoką jakością produkcji, film ten nie tylko dodaje nowe wątki do znanego już świata, ale również stanowi samodzielne dzieło, które może stać się jednym z najważniejszych horrorów tego roku.

Kadr z filmu „Omen: początek”
Kadr z filmu „Omen: początek”

Film jest już dostępny w Disney+.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Disney+ Polska