Apple może w końcu udostępni swoją aplikację Apple TV na Androida?

Obecnie abonenci Apple TV, którzy posiadają telefony z Androidem, mogą korzystać z serwisu w przeglądarce internetowej lub smart TV –  może się to w końcu zmienić, ponieważ podobno trwają prace nad aplikacją dla Apple TV.

Apple TV na (prawie) wszystkich ekranach

Właściciele urządzeń z Androidem, którzy szukają lepszego sposobu oglądania filmów i seriali Apple TV+ na swoich telefonach i tabletach, radujcie się! Serwsi Bloomberg zauważył w witrynie Apple’a ogłoszenie o pracę dla inżyniera oprogramowania dla systemu Android, który będzie pracował nad aplikacją Apple TV. Apple nie ogłosiło jeszcze wersji swojej aplikacji Apple TV na Androida, ale najwyraźniej nad nią pracuje.

Zespół aplikacji Apple TV poszukuje proaktywnego, pracowitego i doświadczonego starszego inżyniera ds. Androida, który będzie kierował rozwojem nowych, ciekawych funkcji i pomagał w tworzeniu aplikacji używanej przez miliony do oglądania i odkrywania telewizji i sportu.

– czytamy w podsumowaniu ogłoszenia

Jeśli nie masz urządzenia z Androidem, możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że tej aplikacji nie ma na Androidzie. Apple udostępniło już kilka swoich aplikacji mobilnych w sklepie Google Play, w tym Apple Music i Beats, czy Przenieś do iOS, ale aplikacja Apple TV jeszcze tam nie trafiła. Obecnie najłatwiejszym sposobem oglądania treści Apple TV+ na telefonie lub tablecie z Androidem jest odwiedzenie witryny tv.apple.com w przeglądarce.

Android Software Engineer - Apple TV App – fragment ogłoszenia o pracę firmy Apple
Android Software Engineer – Apple TV App – fragment ogłoszenia o pracę firmy Apple

Aplikacja Apple TV jest natomiast dostępna na urządzeniach z systemami Android TV i Google TV już od dłuższego czasu. W aplikacjach nie można dokonywać żadnych zakupów, ale po zalogowaniu się przy użyciu konta Apple ID możesz oglądać wszystko, co kupisz, wypożyczysz lub subskrybujesz.

To zaskakujące, że Apple tak długo zajęło wprowadzenie Apple TV na Androida. To zrozumiałe (choć dość frustrujące), że firma zwleka z udostępnieniem na Androidzie ekskluzywnych funkcji, takich jak iMessage czy FaceTime, ale po co odcinać ogromny strumień przychodów z jednej z najciekawszych usług subskrypcyjnych jakim jest Apple TV+? Jestem pewien, że znacznie rzadziej zarejestrowałbym się w Apple TV+, gdybym posiadał telefon z Androidem i nie mógł oglądać seriali i filmów w specjalnej aplikacji tej usługi.

Choć Apple chwali się na stronie aplikacji Apple TV, że apka jest wszędzie, to chyba zapomniało o jednej z największych grup użytkowników z Androidem…

Aplikacja Apple TV jest prawie wszędzie!
Aplikacja Apple TV jest prawie wszędzie!

Apple nie ogłosiło jeszcze tego posunięcia, ale być może dowiemy się więcej na ten temat podczas konferencji WWDC 2024, która rozpocznie się prezentacją inauguracyjną w poniedziałek 10 czerwca o 19:00 czasu polskiego.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple