YouTube Playables dostępne dla większej liczby użytkowników

YouTube udostępnia nową funkcję z grami online Playables dla większej liczby użytkowników serwisu, ale na razie tylko w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Australii.

YouTube Playabels - gry w serwisie

Podserwis YouTube Playables to bezpłatne, łatwe w obsłudze gry online, do których można uzyskać dostęp bezpośrednio w aplikacji YouTube na urządzeniach z systemami Android i iOS, a także w wersji internetowej w przeglądarce na komputerach. Odniesienia do serwisu można znaleźć w kilku lokalizacjach w aplikacji YouTube. Można je przeglądać w formie karuzeli na stronie głównej lub w pasku nawigacji pod pozycją Odkrywaj pod pozycją Podcasty. Jeśli znajdziesz tytuł, który szczególnie Ci się podoba, możesz go zapisać, a następnie pojawi się on na karcie Ty, bezpośrednio w sekcji „Twoje filmy”.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: YouTube Music wyszuka utwór jeśli zaśpiewasz lub zanucisz!

Gry dostępne w YouTube Playables oferują szeroką gamę gatunków i odpowiadają różnym zainteresowaniom. Mając do dyspozycji ponad 75 gier, możesz zagłębić się w pełne akcji przygodówki, sprawdzić swoje umiejętności w wyzwaniach sportowych, ćwiczyć swój mózg w łamigłówkach, cieszyć się klasyczną rozrywką zręcznościową, opracowywać strategie w grach RPG, grać w gry planszowe i karciane, a nawet wykorzystywać swoją wiedzę w praktycznych testach z ciekawostkami i grami słownymi.

Do popularnych tytułów należą Angry Birds Showdown, Words of Wonders, Cut the Rope, Tomb of the Mask oraz Trivia Crack.

Jak korzystać do YouTube Playables?

  1. Przejdź na główną stronę główną serwisu YouTube na komputerze lub w aplikacji na urządzenia z systemami iOS lub Androida i znajdź pozycję Playables w menu Odkrywaj.
  2. Wybieraj spośród ponad 75 gier i graj – można nawet udostępnić grę znajomym, dotykając menu z trzema kropkami Więcej.

Subskrybenci YouTube Premium mają dodatkową korzyść polegającą na nieprzerwanym odtwarzaniu bieżących filmów w tle, gdy dźwięk z gry jest wyciszony. Jednak w przypadku bezpłatnych użytkowników dźwięk z gry ma pierwszeństwo. Każda gra jest wyposażona w przyjazne dla użytkownika elementy sterujące, umożliwiające wyjście z gry, dostosowanie ustawień dźwięku, zapisanie postępów lub uzyskanie dostępu do dodatkowych opcji poprzez menu rozszerzone.

Usługa YouTube Playables, wprowadzona początkowo jako eksperyment, stopniowo rozszerza swój zasięg, a w nadchodzących miesiącach ma być udostępniona jeszcze większej liczbie użytkowników. Chociaż YouTube nie określił jej wyraźnie jako platformy do gier, posunięcie to sugeruje, że firma bada nowe sposoby angażowania odbiorców i dywersyfikacji oferty treści.

Czas pokaże, jak Playables ostatecznie wpłynie na wrażenia z YouTube’a i czy skutecznie wydzieli niszę w konkurencyjnym krajobrazie gier mobilnych. Na razie tylko użytkownicy w wybranych regionach mogą korzystać z nowej funkcji i odkrywać nowy wymiar rozrywki w znanej aplikacji YouTube.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: YouTube Official Blog