55 najlepszych artystów Doodle for Google dzieli się swoimi życzeniami na przyszłość

Tegoroczni zwycięzcy dzielą się swoimi życzeniami na kolejne 25 lat — od zdrowszej planety po trwałe więzi z przyjaciółmi i rodziną.

Google for Doodle 2024 - białe G unosi się w szarej przestrzeni z kilkoma animowanymi postaciami 3D w kolorach Google'a

To już 16. coroczny konkurs dla uczniów Doodle dla Google rozpoczął się w styczniu. W tym roku, aby uczcić 25. urodziny Google’a, poproszono uczniów szkół podstawowych i gimnazjów K-12 z całych Stanów Zjednoczonych o stworzenie Doodli o tematyce: „Moje życzenia na następne 25 lat…”.

➔ ZOBACZ TEŻ: Zobacz 55 wyróżnionych stanowych Doodle for Google 2023

Zachęcono uczniów, aby wypróbowywali nowe media i nieszablonowe myślenie — a kreatywność przejawiła się w dziesiątkach tysięcy otrzymanych zgłoszeń. Były życzenia zdrowszej planety, trwałych kontaktów z przyjaciółmi i rodziną, eksploracji kosmosu, wymarzonej pracy, postępu technologicznego i przełomów medycznych.

Teraz ogłoszono 55 zwycięzców, których Doodle wywarły trwałe wrażenie na sędziach z Google’a. Aby podzielić się dobrą nowiną, zorganizowano dla każdego zwycięzcy uroczystość-niespodziankę w jego rodzinnym mieście z przyjaciółmi, rodziną i nauczycielami. Wysłano także zwycięskim artystom sprzęt i gadżety firmy Google.

Odwiedź doodle4google.com, aby zobaczyć wszystkie 55 najlepszych doodli, a także oddać głos na swoich faworytów do 4 czerwca 2024 roku. Twój głos pomoże wyłonić pięciu krajowych finalistów – i ostatecznie krajowego zwycięzcę.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google The Keyword – Doodle for Google’s top 55 artists share their wishes for the future