Głosowy status w WhatsAppie będzie mógł trwać minutę

WhatsApp wprowadza obsługę dłuższych jednominutowych wiadomości głosowych w aktualizacjach statusu.

1-minutowy status głosowy w WhatsAppie
1-minutowy status głosowy w WhatsAppie | zrzut ekranu od WABetaInfo

WhatsApp testuje wiele nowych funkcji, ale wiele z nich nigdy nie ujrzy światła dziennego. Niektóre z nich potrzebują znacznie więcej czasu niż zwykle, aby mogły zostać udostępnione wszystkim użytkownikom, choć w przypadku niektórych zmian tak nie jest.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: WhatsApp usprawnia nawigację i dodaje „ciemniejszy tryb ciemny”

Mimo że testy dłuższych wiadomości głosowych w aktualizacjach statusu rozpoczęły się kilka lat temu, pierwsze wyniki widzieliśmy już na początku tego roku, kiedy WhatsApp wdrożył obsługę 30-sekundowych nagrań głosowych.

W weekend redaktorzy serwisu WABetaInfo odkryli, że ta specyficzna funkcja została jeszcze bardziej udoskonalona, aby umożliwić udostępnianie 1-minutowych wiadomości głosowych w aktualizacjach statusu.

Nagrywanie głosu WhatsApp, Kredyty – WABetaInfo

Oczywiście nie musisz nagrywać 1-minutowej wiadomości głosowej, aby udostępnić ją za pośrednictwem aktualizacji statusu. Jest to po prostu maksymalna długość obsługiwana obecnie przez WhatsAppa. Warto zauważyć, że ulepszona funkcja jest dostępna zarówno w wersji aplikacji WhatsApp na urządzenia z systemem iOS, jak i Android, ale trzeba będzie ręcznie pobrać aktualizację ze sklepu App Store lub Google Play.

Wygląda też na to, że nowa funkcja jest wdrażana etapowo, co oznacza, że aktualizacja może nie zostać wyświetlona wszystkim jednocześnie. Pełne wdrożenie tych aktualizacji zajmuje zwykle kilka tygodni, więc bądź cierpliwy, jeśli nie widzisz tego jeszcze w swojej aplikacji.

Najnowsza aktualizacja WhatsApp jest udostępniana falami, więc może minąć jeszcze kilka dni, zanim wszyscy zobaczą dostępność kluczy dostępu w aplikacji.

Zobacz też:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: PhoneArena | WABetaInfo