Zamienili Game Boya w radio Orange FM, wystarczył specjalny kartridż

Ten kartridż może zamienić dowolną konsolę kompatybilną z Game Boyem w radio FM – dotyczy to nawet tych współczesnych.

Orange FM - radio FM z Game Boya - prototyp

Kartridż Orange FM zmienia Game Boya w przenośne radio FM, wkład zawiera wbudowaną antenę i opcję anteny zewnętrznej w celu wzmocnienia sygnału. Orangeglo zamierza w przyszłości sprzedawać ten kartridż. Biorąc pod uwagę popularność Game Boya, taki dodatek byłby świetnym gadżetem dla chcących słuchać ulubionych stacji radiowych.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Retro Gaming Watch to konsola i zegarek w jednym

W czasie gdy wydawano pierwszego Game Boya nie było technologii, która by umożliwiła zamianę tej przenośnej konsoli w radio FM, ale to nie znaczy, że nie jest to możliwe. Tak jest w przypadku Orange FM – specjalnego kartridża, który można włożyć do Game Boya, aby zamienić go w przenośne radio FM.

Jak zauważył Hackaday, ten specjalny wkład został opracowany przez Orangeglo. Nazwany został Orange FM, ma wbudowaną antenę, dzięki czemu może odbierać fale radiowe. Orangeglo twierdzi, że do gniazda słuchawkowego można także podłączyć antenę zewnętrzną w celu wzmocnienia sygnału. Po uruchomieniu Orange FM może odbierać szeroką gamę stacji.

Orange FM obsługuje częstotliwości 87,5–108 MHz w większości krajów świata i 76–95 MHz w Japonii. Dostępny jest również tryb pełnego zakresu, który zapewni 64–108 MHz. Można wybierać pomiędzy opcjami odstępu 200 kHz (np. 88,5, 88,7, 88,9 itd.) i 100 kHz (np. 88,5, 88,6, 88,7 itd.).

Ponieważ wszystko odbywa się na kartridżu, każdą konsolę obsługującą gry zgodne z Game Boyem można zamienić w radio FM. Orangeglo wymienia wszystkie kompatybilne urządzenia na swojej stronie internetowej, ale kilka interesujących wpisów obejmuje Game Boy Advance, Super Game Boy, a nawet współczesny Analogue Pocket. W zależności od używanego modelu niektóre urządzenia obsługują odtwarzanie muzyki za pośrednictwem wbudowanego głośnika, a inne nie.

Jeśli chodzi o dzielenie się tą technologią z innymi, Orangeglo jest nadal nieco nieśmiałe. W tej chwili kartridż jest prototypem i firma nie jest jeszcze gotowa do wypuszczenia jej komercyjnie. Nie są nawet w 100% pewni, ile teoretycznie by to kosztowało, gdyby ktoś kupił taki egzemplarz. Stwierdzają jednak, że chcą w przyszłości rozpocząć sprzedaż, umożliwiając innym zdobycie własnego kartridża, aby przekształcić stary sprzęt w przenośne radioodbiorniki.

Obejrzyj jak działa w praktyce słuchanie radia FM na Game Boyu, bez ingerencji w sam sprzęt:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Orangeglo | XDA Developers