Pieseł Kabosu, znany z memów, nie żyje

Kabosu, shiba inu mieszkający pod Tokio, miał 18 lat – to bardzo smutne – miał zadziwiające życie i był znany w całym internecie.

Kabosu Doge Mem (Shiba Inu) pieseł nie żyje

W piątek zmarła twarz jednego z najważniejszych memów 2010 roku, mema Doge – tzw. „pieseł”. Kabosu, japońskiej rasy shiba inu to znana w internecie ikona, która wywołała milion internetowych dowcipów – suczka przeżyła 18 lat – poinformowała właścicielka psa na Instagramie.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Mały robot-pies Bittle X kosztuje „grosze” i wykonuje polecenia głosowe

Historia życia Kabosu wydaje się nieprawdopodobną bajką w epoce internetu. W 2008 roku była psem ratowniczym adoptowanym przez Atsuko Sato, nauczycielkę w przedszkolu. Sato prowadziła bloga, na którym dzieliła się zdjęciami swoich zwierząt, a w lutym 2010 roku opublikowała coś, co wówczas było zwyczajną aktualizacją. Sato nie wiedziała, że jedno ze zdjęć jej psa w końcu opublikuje cały internet.

Mem doge (pieseła) był używany przez wszystkich, od agencji rządowych po aplikacje pogodowe, a w zeszłym roku użytkownik Reddita, który odkrył Kabosu, po raz pierwszy pojechał do Japonii na międzynarodowy dzień Doge Day.

Podejrzliwa, rozbawiona, niemal ludzka twarz Kabosu została ostatecznie wykorzystana jako logo Dogecoina, żartobliwej kryptowaluty promowanej przez Elona Muska w programie Saturday Night Live w 2021 roku. Musk został również pozwany przez inwestorów Dogecoina, którzy oskarżyli miliardera o podkręcanie wartości kryptowaluty.

Wygląda jednak na to, że Kabosu prowadził osobliwe, szczęśliwe życie z dala od procesów sądowych dotyczących kryptowalut i tłumów w internecie. Sato zorganizowała imprezę pożegnalną dla ukochanego psa, która ma odbyć się w ten weekend.

„Kabosu bardzo różni się od typowego temperamentu Shiby” – powiedziała Sato dla serwisu The Verge w 2013 roku. „Jest bardzo delikatna i spokojna; uwielbia być fotografowana.”

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge