Gmail wprowadzi ulepszoną kategorię „Powiadomienia” w skrzynce odbiorczej

W aplikacji mobilnej Gmail pojawi się ulepszona kategoria skrzynki odbiorczej „Powiadomienia” dla użytkowników systemów Android i iOS.

Ulepszona kategoria „Powiadomienia” (Updates) w aplikacji Gmail
Ulepszona kategoria „Powiadomienia” (Updates) w aplikacji Gmail | zrzut ekranu od 9TO5Google

Popularna usługa e-mail od Google’a, wprowadza odświeżoną skrzynkę odbiorczą „Powiadomienia” (ang. Updates) dla użytkowników Androida i iOS-a, mającą na celu poprawę komfortu korzystania z poczty e-mail i ułatwienie skupienia się na priorytetowych sprawach. Zaktualizowana skrzynka odbiorcza będzie stopniowo udostępniana użytkownikom, a w głównej skrzynce odbiorczej pojawi się specjalny baner powiadamiający o aktualizacjach.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: W Gmailu na iPhonie pojawił się przycisk rezygnacji z subskrypcji

Nie jest tajemnicą, że Google nie jest nowicjuszem w dziedzinie automatycznej kategoryzacji. Gmail od dawna oferuje wyspecjalizowane skrzynki odbiorcze dla promocji (Oferty), serwisów społecznościowych (Społeczności) i forów (Fora) oraz samą kategorię „Powiadomienia”. Są one przeznaczone dla użytkowników, którzy wolą bardziej zorganizowane podejście do swojej poczty e-mail, natomiast ci, którzy preferują tradycyjny widok odwróconej chronologii, mają możliwość ich wyłączenia.

Aby móc korzystać z Kategorii, należy włączyć inteligentne funkcje i personalizację w Gmailu, Google Chat i meet. Tę opcję w każdej chwili można wyłączyć przechodząc do UstawieniaOgólneInteligentne funkcje i personalizacja w innych usługach Google.

Inteligentne funkcje i personalizacja w Gmailu
Inteligentne funkcje i personalizacja w Gmailu

Jak donosi serwis 9to5Google, ulepszona kategoria skrzynka odbiorcza „Powiadomienia” opiera się na istniejącej strukturze, która zawierała już osobiste, automatycznie generowane wiadomości, takie jak potwierdzenia faktury, rachunki i wyciągi.

Dzięki tej aktualizacji Gmail będzie teraz inteligentnie filtrować e-maile o niższym priorytecie, takie jak automatyczne zestawienia milowe linii lotniczych lub potwierdzenia utworzenia konta, z głównej skrzynki odbiorczej do kategorii „Powiadomienia”. Celem jest udoskonalenie głównej skrzynki odbiorczej, aby nadać priorytet e-mailom wymagającym natychmiastowej uwagi.

W związku z tym rzecznik Google’a oświadczył w rozmowie z 9to5: „Zespół Google Workspace w dalszym ciągu dostarcza nowe funkcje, które okazały się przydatne dla naszych użytkowników. Niedawno przeprowadziliśmy eksperyment, który aktywował odświeżoną wersję kategorii skrzynki odbiorczej Powiadomienia w Gmailu. Otrzymaliśmy pozytywne opinie od uczestników, a teraz udostępniamy tę funkcję dodatkowym użytkownikom, aby pomóc im skupić się na e-mailach, które są dla nich najważniejsze”.

Kategorie skrzynki odbiorczej Gmail
Kategorie skrzynki odbiorczej Gmail

Wdrożenie zaktualizowanej kategorii skrzynki odbiorczej „Powiadomienia” będzie automatyczne dla użytkowników, którzy mają już włączone kategorie skrzynki odbiorczej: Główna, Społeczności i Oferty, co w większości przypadków jest ustawieniem domyślnym. Użytkownicy mają jednak możliwość dostosowania swojej skrzynki odbiorczej i wyłączenia nowej funkcji w UstawieniaOdebraneKategorie skrzynki odbiorczej. Wdrożenie będzie następowało stopniowo, ale nie podano konkretnego harmonogramu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 9To5Google | PhoneArena