Funkcja „Call Arc” w Arc Search na iPhone’a to zabawna wersja „Zadzwoń do przyjaciela”

W Arc Search firmy The Browser Company pojawiła się nowa funkcja „Call Arc”, zaprojektowana tak, aby wyszukiwanie aktywowane głosem było przyjemne i przydatne.

Funkcja „Call Arc” w Arc Search
Funkcja „Call Arc” w Arc Search

Wydana w czwartek 23 maja 2024 roku w ramach aktualizacji Arc Search do wersji 1.13.0 funkcja Call Arc oferuje użytkownikom nowy sposób interakcji z wyszukiwanymi hasłami za pomocą poleceń głosowych. Ta funkcja stanowi ciekawą odmianę tradycyjnej koncepcji „zadzwoń do przyjaciela”, zmieniając Twój telefon w dostawcę natychmiastowych odpowiedzi.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: „Arc” już jest — ale nie jest to typowa przeglądarka mobilna

Call Arc umożliwia użytkownikom aktywację wyszukiwania głosowego poprzez przyłożenie iPhone’a do ucha, symulując rozmowę telefoniczną. Ta metoda poprawia komfort użytkownika, sprawiając, że wydaje się to bardziej naturalne, a jednocześnie ma na celu zapewnienie szybszych i wygodniejszych odpowiedzi. Aplikacja niemal natychmiast reaguje, wyświetlając wyniki wyszukiwania, którym towarzyszy animowana buźka, dodając interakcji odrobinę osobowości.

The Browser Company ma na celu stworzenie bardziej konwersacyjnego i dostępnego doświadczenia wyszukiwania za pomocą Call Arc. Ta funkcja opiera się na istniejących możliwościach wyszukiwania głosowego aplikacji Arc Search, które były wcześniej dostępne za pośrednictwem przycisku akcji na iPhonie 15 Pro. Dzięki Call Arc rozpoczęcie wyszukiwania staje się tak intuicyjne, jak wykonanie połączenia telefonicznego i wykorzystanie głęboko zakorzenionego nawyku w ludzkim zachowaniu.

Jednak ta funkcja nie jest pozbawiona wyzwań. Korzystanie z Call Arc jest bezproblemowe – samo otwarcie aplikacji i przyłożenie iPhone’a do ucha automatycznie uruchamia połączenie. Zdarzały się przypadki, gdy aplikacja prosiła o potwierdzenie połączenia, co było niewielką niedogodnością. O ile pojedyncze zapytania były obsługiwane dobrze, bardziej złożone żądania, takie jak proszenie Arc o podsumowanie artykułów w punktach, powodowały, że aplikacja nie odpowiadała na kolejne zapytania. Oznacza to, że funkcja nadal zawiera błędy, a doświadczenia użytkowników mogą się różnić.

Ponadto Call Arc nie może otwierać łączy ani wyświetlać wyników bezpośrednio w aplikacji. Zamiast tego szczegółowo wyjaśnia, w jaki sposób można samodzielnie wyszukać informacje. Kiedy zapytasz, której przeglądarki powinieneś używać, wyświetlą się wszystkie konkurencyjne z wyjątkiem Arc Browser. Arc Call poleca przeglądarkę Chrome lub Firefox do wyszukiwania i nie wspomina o przeglądarce Arc.

Usługa Arc Search poczyniła znaczne postępy od czasu swojej premiery w styczniu tego roku, oferując takie funkcje, jak „Przeglądaj dla mnie”, która gromadzi informacje z wielu stron internetowych w jedną, przyjazną dla użytkownika stronę. Ta funkcja, oparta na modelach z OpenAI i innych źródeł, zapewnia kompleksowe odpowiedzi na zapytania użytkowników.

Regularne i znaczące aktualizacje mają kluczowe znaczenie w odróżnianiu Arc Search od konkurentów, takich jak Safari, Chrome i innych asystentów AI. W miarę jak Apple przygotowuje się do wprowadzenia aktualizacji opartych na sztucznej inteligencji dla Safari i Siri, ciekawie będzie zobaczyć, jak Arc będzie nadal wprowadzać innowacje i ulepszać swoje podstawowe produkty przez cały rok.

Kobiecy głos w Call Arc

Intrygującym aspektem nowej funkcji Call Arc jest wybór kobiecego głosu, co wpisuje się w szerszy trend dotyczący asystentów głosowych AI. Siri, Alexa, Cortana, Google Voice, a nawet modele głosowe ChatGPT mają głównie głosy żeńskie. Zjawisko to nie jest przypadkowe, ale ma swoje korzenie w czynnikach historycznych, kulturowych i psychologicznych. Kobiece głosy są często postrzegane jako bardziej kojące, przystępne i pomocne, pasujące do ról, do których mają pełnić te asystentki.

W 2014 roku Ex Machina Alexa Garlanda pokazała, jak realistyczna kobieta-robot przeszła test Turinga i zdobyła serce młodego inżyniera.

Historię głosów kobiecych w technologii można prześledzić od wczesnych operatorów telefonicznych i systemów IVR, co stanowi precedens dla współczesnych asystentów AI. Popkultura również odegrała znaczącą rolę, a postacie takie jak Samantha z filmu „Her” i JARVIS z „Iron Mana” kształtowały nasze postrzeganie głosów AI. Badania wykazały, że użytkownicy na ogół uważają głosy kobiece za bardziej sympatyczne i pocieszające, co może poprawić komfort użytkowania i zaangażowanie.

Interfejs Call Arc

Jeśli chodzi o projekt interfejsu użytkownika i UX, funkcja Call Arc w aplikacji Arc Search zapewnia przejrzysty i intuicyjny interfejs, usprawniający interakcję z użytkownikiem poprzez prostotę i atrakcyjność wizualną. Interfejs jest minimalistyczny i skupia się przede wszystkim na podstawowych funkcjach, co zmniejsza obciążenie poznawcze i pozwala użytkownikom na bezproblemową interakcję z aplikacją. Takie podejście do projektowania zapewnia użytkownikom łatwą nawigację po funkcji bez przytłaczania niepotrzebnymi elementami.

Godnym uwagi aspektem interfejsu użytkownika jest animowana buźka, która dodaje przyjaznego i wciągającego elementu do doświadczenia użytkownika. Podobnie jak uśmiechnięte logo Amazon Prime, ten wskaźnik wizualny wyraża poczucie życzliwości i przystępności. Pokazuje, że aplikacja aktywnie słucha i reaguje, tworząc bardziej interaktywny i ludzką kontakt. Uśmiechnięta buźka uprzyjemnia korzystanie z aplikacji, zapewniając jednocześnie wyraźny sygnał, że aplikacja przetwarza zapytania użytkowników.

Interfejs połączeń zaprojektowano tak, aby przypominał typowy ekran rozmowy telefonicznej, dzięki czemu jest znajomy i łatwy w użyciu. Zegar u góry ekranu wskazuje czas trwania interakcji, wzmacniając analogię do rozmowy telefonicznej. Ta znajoma konstrukcja pomaga użytkownikom czuć się komfortowo podczas korzystania z tej funkcji, ponieważ ściśle naśladuje standardowe funkcje telefonu, do których są już przyzwyczajeni.

Kluczowe przyciski funkcyjne, takie jak „Głośnik” i „Zakończ połączenie”, są wyraźnie widoczne i łatwo dostępne, odzwierciedlając standardowy interfejs użytkownika połączeń telefonicznych. Ten wybór projektu gwarantuje, że użytkownicy będą mogli szybko i bez zamieszania zarządzać połączeniem.

Ekrany funkcji Call Arc w aplikacji Arc Search
Ekrany funkcji Call Arc w aplikacji Arc Search

Doodanie przycisku „Czytaj więcej” umożliwia użytkownikom dostęp do szczegółowych informacji za pomocą funkcji „Przeglądaj dla mnie”, zapewniając płynne przejście między odpowiedziami głosowymi a treściami szczegółowymi.

Tło ma gradient żywych kolorów, tworząc atrakcyjne wizualnie ortoczenie, które poprawia ogólną estetykę aplikacji, nie odwracając uwagi od elementów funkcjonalnych. Takie użycie koloru dodaje aplikacji nowoczesnego wyglądu i stylu, czyniąc ją atrakcyjną i przyjazną dla użytkownika.

Konstrukcja wykorzystuje także intuicyjne gesty, takie jak podniesienie telefonu do ucha w celu zainicjowania połączenia. Ten gest jest zgodny z naturalnym zachowaniem użytkownika, dzięki czemu funkcja jest bardziej płynna i zintegrowana z codziennymi działaniami. Włączając te intuicyjne interakcje, firma The Browser Company stworzyła funkcję, która wydaje się innowacyjna i z natury łatwa w użyciu.

Czy Call Arc się przyjmie?

Jak dotąd nowa funkcja Call Arc w Arc Search jest całkiem elegancka. Czy stanie się popularna? Nie wiem, bo w tej chwili jest to dla mnie bardziej ciekawostka, chociaż jej prawdziwym celem jest zapewnienie bardziej wciągającego i naturalnego wyszukiwania.

Ekrany aplikacji Arc Search
Ekrany aplikacji Arc Search

Pomimo pewnych błędów funkcja ta jest obiecująca i odzwierciedla zaangażowanie firmy The Browser Company w przesuwanie granic narzędzi opartych na sztucznej inteligencji. W miarę ewolucji asystentów głosowych AI niezwykle ważne jest rozważenie ich szerszych implikacji społecznych i dążenie do zrównoważonej i uczciwej reprezentacji w ich projektowaniu i wdrażaniu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Browser Company | Yanko Design