Nowy postapokaliptyczny sezon w Fortnite pełen Fallouta, Magneto i chaosu samochodowego

To nie jest oficjalnie franczyza Mad Max, ale wyspa Battle Royale z pewnością wygląda teraz jak świat z Mad Maxa.

Fortnite Battle Royale: Kasacja S3R5

Precz z bogami, precz z… postapokalipsą. Po kilku przekomarzaniach Fortnite właśnie rozpoczął swój najnowszy sezon Battle Royale – dotarliśmy do Sezonu 3. i Rodziału 5. (S3R5)– i jest on mocno inspirowany Mad Maxem i Falloutem (w rzeczywistości Fallout jest jego częścią). Nazywa się Kasacja (oryg. Wrecked) i wprowadza nowy region pustkowia, większy nacisk na walkę samochodową i, z jakiegoś powodu, Magneto.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Będzie 2. sezon serialu „Fallout”!

Na początek porozmawiajmy o samej wyspie. W grze nadeszła potężna burza piaskowa, całkowicie zmieniając południową część mapy. Istnieją trzy nowe lokalizacje: rafineria o nazwie Redline Rig, arena pojazdów o nazwie Nitrodrome i plaża o nazwie Brutal Beachhead. Towarzyszą im „Wojownicy Wasteland”, czyli w zasadzie bohaterowie tego sezonu, o imionach takich jak The Machinist i Ringmaster Scarr. Ponadto: wyspę patrolują teraz dwa autobusy bojowe, które gracze mogą porwać i przejąć.

Wygląda na to, że istnieją dwie główne aktualizacje rozgrywki. Jedną z nich jest substancja zwana Nitro, którą można pić lub używać w pojeździe: dzięki niej gracze będą szybsi, silniejsi i szybciej się przeładowują, a samochody będą jechać szybciej, zużywać mniej paliwa i będą mogły taranować ze zwiększoną mocą.

Oto nowa mapa:

Mapa – Fortnite Battle Royale: Kasacja S3R5
Mapa – Fortnite Battle Royale: Kasacja S3R5

Aby temu sprostać, powracają modyfikacje pojazdów, dzięki czemu możesz wyposażyć swój samochód w wieżyczki strzelnicze, kuloodporne opony i nie tylko. A ponieważ Fallout jest teraz częścią uniwersum Fortnite’a, do gry zostanie dodana Nuka-Cola. Wypicie jej uzupełni zdrowie i powoli odbuduje twoją tarczę.

Nuka Cola – Fortnite Battle Royale: Kasacja S3R5
Nuka Cola – Fortnite Battle Royale: Kasacja S3R5

A skoro mowa o Falloucie, ci, którzy kupią przepustkę bojową na ten sezon, otrzymają pancerz wspomagany T-60 wraz z innymi postaciami, w tym świadomym strąkiem grochu. Od lipca będzie można odblokować także Magneto X-Men.

Ten sezon potrwa do 16 sierpnia 2024 roku. Następuje dość pracowity okres dla gry, który obejmował współpracę ze wszystkimi, od Gwiezdnych Wojen po Billie Eilish i Lofi Girl.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Fortnite | The Verge