Shazam rozpozna teraz wiele utworów działając w tle

Nowa aktualizacja aplikacji Shazam pozwala użytkownikom wykonywać wiele zadań jednocześnie, podczas gdy aplikacja robi swoje.

Ekrany aplikacji Shazam

Aplikacja mobilna Shazam do odkrywania muzyki została zaktualizowana do wersji 17.11 na iPhonie i iPadzie. Dzięki aktualizacji Shazam będzie teraz mógł wykonywać wiele zadań jednocześnie i działać w tle, nawet jeśli korzystasz z innej aplikacji. Innymi słowy, Shazam będzie nadal pracować w tle, wyszukując informacje o utworze, nawet gdy uruchomisz inną aplikację. Możesz nawet użyć Shazama, aby zidentyfikować utwór odtwarzany w innej aplikacji.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Z Shazama skorzystasz także w słuchawkach!

Gdy Shazam słucha w tle, na dynamicznej wyspie pojawi się ikona Shazama, a wyniki zostaną wyświetlone w ramach Wydarzeń na żywo na iPhonie. Wśród innych ulepszeń Shazam będzie teraz słuchał dłużej, zanim zdecyduje, że nie może odszukać konkretnego utworu, a dzięki aktualizacji może teraz także rozpoznawać muzykę klasyczną.

Nowe funkcje są dostępne dla iPhone’ów z systemem iOS 15 lub nowszym oraz iPadów z systemem iPadOS 15 lub nowszym. Z kolei Apple Vision Pro korzysta z aplikacji w wersji na iPada.

Aby upewnić się, że w aplikacji Shazam jest włączona funkcja Wydarzenia na żywo, przejdź do Ustawień i stuknij w Shazam (musisz najpierw zainstalować aplikację!) i włącz Wydarzenia na żywo. Gdy otrzymasz powiadomienie o utworze za pośrednictwem wydarzeń na żywo w Shazamie, dotknij powiadomienia, a wyświetli się pełna strona apki Shazam z utworem, z nazwą albumu, z którego pochodzi utwór, i umożliwia odsłuchanie całego utworu, obejrzenie filmów powiązanych z utworem i słuchanie utworów podobnych do tego, który odkrył Shazam.

Oto jak to działa. Załóżmy, że słyszysz piosenkę, której chcesz poznać tytuł lub wykonawcę, albo po prostu chcesz dowiedzieć się więcej, ale jednocześnie czytasz coś innego w aplikacji z wiadomościami. Otwierasz aplikację Shazam, stukasz ikonę wyszukiwania Shazama i wracasz do aplikacji. Dynamiczna wyspa (Dynamic Island) powiadomi Cię, że Shazam wyszukuje utwór i powiadomi Cię za pośrednictwem Wydarzeń na żywo, gdy dopasuje nazwę utworu.

Aplikacja Shazam jest dostępna bezpłatnie w App Storze i Google Play. Być może nie zdawałeś sobie sprawy, że właścicielem aplikacji jest firma Apple, która w grudniu 2017 roku ogłosiła transakcję o wartości 400 milionów dolarów na jej zakup, chociaż transakcja nie została sfinalizowana przez kolejne dziewięć miesięcy. Ogłaszając transakcję, Apple oznajmiło, że ma „ekscytujące plany” dotyczące Shazama. W większości użytkownicy iPhone’a wciąż czekają…

INFORMACJE O WERSJI 17.11 (iOS/iPadOS)

Shazam teraz obsługuje Live Activities, dzięki czemu możesz obserwować proces wyszukiwania muzyki w tle. Ta funkcja przyda się podczas wykonywania wielu czynności jednocześnie lub identyfikowania utworów w innych aplikacjach.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Shazam | PhoneArena