Pixelmator Pro 3.6 z lepszą edycją obrazów dzięki narzędziom maskującym AI

Nowa aktualizacja Pixelmator Pro 3.6 dla komputerów Mac skupia się na maskowaniu – kluczowym sposobie wybierania obiektów do edycji lub usunięcia, obecnie zasilanym przez sztuczną inteligencję.

Pixelmator Pro 3.6 Archipelago
Zwróć uwagę, jak usunięto prawą część obrazu za pomocą nowych narzędzi maskujących

Popularny edytor obrazów Pixelmator Pro na komputery Mac otrzymuje znaczące aktualizacje kilka razy w roku, ale ta najnowsza w wersji 3.6 Archipelago stanowi szczególne ulepszenie narzędzia stanowiącego serce aplikacji. Chociaż istnieje wiele sposobów wybrania części obrazu do pracy, funkcja maskowania dostępna w aplikacji była najszybsza w użyciu — ale czasami trudno było uzyskać właściwy efekt.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Pixelmator Pro 3.5 z pełną obsługą i edycją warstw HDR

Wybranie narzędzia Szybkie zaznaczanie i przeciągnięcie po obrazie nadal powoduje zaznaczenie jego części, ale na ekranie pojawia się także zestaw narzędzi maskujących. Dzięki nim użytkownicy mogą szybko dostosować wybrane elementy.

Przeciąganie w celu zaznaczenia części obrazu jest prawdopodobnie najczęstszym zastosowaniem maskowania, ale nowa funkcja oparta na sztucznej inteligencji (AI) ulepsza również istniejące narzędzie do usuwania tła. W poprzedniej wersji mogło się to nie udać, do tego stopnia, że czasami konieczne było ręczne klikanie punkt po punkcie wokół obiektu, aby go zaznaczyć.

Usunięcie tła powoduje utworzenie maski na wszystkich elementach, których użytkownik nie chce. Teraz dzięki zaktualizowanym narzędziom, gdy Pixelmator Pro 3.6 Archipelago najlepiej odgadnie, co jest na pierwszym planie, użytkownicy mogą zawęzić wybór.

Pixelmator Pro 3.6 Archipelago: kształty maski
Pixelmator Pro 3.6 Archipelago: kształty maski

Oprócz wybierania elementu zdjęcia, nad którym chcesz pracować, na przykład usuwania obiektu z tła, masek można również używać do tworzenia efektów warstw.

W Pixelmator Pro 3.6 nowa funkcja masek wektorowych pozwala użytkownikom przeciągać na obraz kwadrat, okrąg lub wiele bardziej skomplikowane kształty. Użytkownicy mogą tworzyć własne kształty masek, a wszystkie z nich można dostosować. W praktyce wszystko to umożliwiło wybieranie obiektów i przyspieszenie oraz zwiększenie precyzji pracy.

Pixelmator Pro 3.6 to bezpłatna aktualizacja dla istniejących użytkowników. Aplikacja jest dostępna z jednorazowym zakupem i kosztuje 299 zł w sklepie Mac App Store.

PEŁNA LISTA NOWOŚCI W WERSJI PIXELMATOR PRO 3.6 Archipelago

Pixelmator Pro 3.6 wprowadza nowe, zaawansowane funkcje maskowania, w tym możliwość dodawania masek dwukrotnym kliknięciem, funkcję maskowania tła opartą na sztucznej inteligencji, intuicyjne sterowanie na płótnie, obsługę masek wektorowych i wiele więcej.

Całkowicie nowe doświadczenie maskowania

 • Korzystaj z szybszych i łatwiejszych sposobów pracy z maskami dzięki nowej i ulepszonej strukturze maskowania.
 • Łatwe dodawanie masek poprzez dwukrotne kliknięcie warstwy lub zaznaczenia.
 • Wygodny dostęp do wszystkich narzędzi do edycji masek bezpośrednio na ekranie dzięki nowym, intuicyjnym elementom sterującym na płótnie.
 • Natychmiast ukrywaj tło za obiektami dzięki mocy sztucznej inteligencji.
 • Użyj nowych masek wektorowych, aby szybko kształtować warstwy i łatwo tworzyć maski gradientowe.

Sterowanie maską na płótnie

 • Za każdym razem, gdy wybierzesz lub utworzysz nową maskę, uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji edycji i poprawiania maski bezpośrednio na dole obszaru roboczego.
 • Szybko wykonuj podstawowe zadania edycji masek, takie jak odwracanie, kopiowanie, wklejanie lub dodawanie nowych masek, lub korzystaj z zaawansowanych funkcji, aby poprawić przezroczystość maski lub miękkość krawędzi.
 • Elementy sterujące znajdujące się na płótnie płynnie przełączają się między trybami edycji mapy bitowej i maski wektorowej, umożliwiając malowanie masek bitmapowych za pomocą pędzli i szybki dostęp do przeglądarki kształtów w celu przełączania pomiędzy różnymi kształtami wektorowymi.
Pixelmator Pro 3.6 Archipelago: maski

Maskowanie tła AI

 • Z łatwością ukryj tło obiektu na obrazie za pomocą precyzyjnej maski tła, korzystając z zaawansowanej funkcji Ukryj tło opartej na sztucznej inteligencji.
 • Inteligentny algorytm Ukryj tło automatycznie wykrywa obiekt i ukrywa tło, starannie zachowując drobne szczegóły, takie jak włosy i futro.
 • Włącz opcję Ukryj tło w nowym menu Maska na górze paska bocznego warstw lub wybierz Format > Maska > Ukryj tło z paska menu.
 • W dowolnym momencie odkryj lub ukryj dodatkowe obszary maski tła, korzystając z poręcznych pędzli Maluj i Wymaż znajdujących się na dole ekranu.

Obsługa maski wektorowej

 • Ciesz się szybkością i elastycznością pracy z maskami wektorowymi, aby w sposób nieniszczący ukrywać lub ujawniać warstwy przy użyciu kształtów wektorowych.
 • Szybko maskuj warstwy obrazu lub wideo lub konwertuj zaznaczenia na maski wektorowe, po prostu klikając je dwukrotnie przy wybranym narzędziu Rozmieść. Przytrzymaj klawisz Opcja, aby dodać odwróconą maskę.
 • Dodawaj określone kształty masek wektorowych, wybierając je z menu Maska lub swobodnie rysuj maski bezpośrednio na płótnie za pomocą narzędzi Pióro lub Pióro dowolne.
 • Utwórz maski wektorowe z istniejących warstw kształtów, przeciągając je z klawiszem Command na warstwy, które chcesz zamaskować. Jeśli do kształtu zastosowano styl gradientu, zostanie utworzona maska ​​gradientu.
 • W dowolnym momencie edycji możesz szybko przełączać się między maskami w pełnym kolorze a maskami gradientowymi i dostosowywać ustawienia gradientu, takie jak typ, kąt lub kierunek, w ustawieniach maski u dołu ekranu.
 • Możliwość edytowania masek wektorowych poprzez dwukrotne kliknięcie maski lub naciśnięcie klawisza Return na klawiaturze.
 • Dostosuj poszczególne punkty masek wektorowych tak samo, jak podczas edycji zwykłych kształtów, usuwając, przesuwając punkty, dzieląc lub łącząc ścieżki i nie tylko.
 • Eksportuj maski wektorowe, zachowując ścieżki wektorowe do wielu formatów plików, w tym PDF, PSD, SVG, Adobe Illustrator, Illustrator EPS i Motion.
Pixelmator Pro 3.6 Archipelago: kształty maski

Inne ulepszenia maski

 • Dodaj wiele masek do pojedynczej warstwy i połącz je, aby utworzyć złożone maski o wielu kształtach.
 • Dostosuj krycie, miękkość krawędzi i przezroczystość masek, korzystając z nowych ustawień maski u dołu ekranu.
 • Z łatwością kontroluj wygląd masek, łącząc je, odejmując lub przecinając przy użyciu trybów mieszania masek.
 • Nowe pędzle Maluj i Wymazuj umożliwiają edycję masek bitmapowych bez konieczności przełączania pędzli czarno-białych.
 • Podczas malowania użyj skrótu klawiaturowego E, aby przejść do trybu wymazywania lub B, aby wrócić do malowania. Przytrzymaj klawisz Opcja, aby tymczasowo przełączyć się między malowaniem a wymazywaniem.
 • Dostosuj rozmiar pędzla, miękkość i przezroczystość w ustawieniach pędzla u dołu ekranu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Pixelmator Pro Blog