Nowa linia telewizorów Panasonic klasy premium na 2024 rok

Telewizory Panasonic klasy premium łączą w sobie wszystkie najlepsze cechy: renomowaną jakość obrazu i dźwięku Panasonic’a z dostępem do szerokiego zakresu aplikacji — w tym serwisów streamingowych, muzyki i wiele więcej — wszystko to zamknięte w łatwym w obsłudze, spersonalizowanym oraz skoncentrowanym na treści interfejsie

Panasonic TV (2024)

Panasonic ogłosił pełną gamę swoich telewizorów OLED i LED na rok 2024. Te imponujące, nowe produkty zrewolucjonizują rynek, zapoczątkowując nową erę rozrywki domowej, na czele której stać będzie technologia Panasonic, gwarantująca doskonałą integrację procesu odkrywania i jakości obrazu. Dzięki długotrwałej współpracy z Hollywood i japońskiej precyzji oraz know-how, Panasonic od dawna znany jest ze swojej niezrównanej jakości obrazu.

  • Nowe modele 4K OLED: Z95A, Z93A, Z90A, Z85A, Z80A
  • Nowe modele 4K LED: W95A, W90A, W80A, W70A, W60A

Wychodząc naprzeciw wyzwaniu jakim jest nadmiar treści, Panasonic stawia sobie za cel uproszczenie procesu odkrywania, sprawiając że znalezienie i zagłębienie się w szerokiej gamie treści będzie łatwiejsze i przyjemniejsze. W celu realizacji tej wizji, Panasonic nawiązał współpracę z Amazonem. Począwszy od tego roku, wysokiej klasy telewizory Panasonic wyposażone będą w system Fire TV oraz funkcje premium, oferując użytkownikom bardziej intuicyjne i zintegrowane doświadczenia.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Nowe telewizory BRAVIA z 2024 roku przenoszą kino do domu!

Współpraca z Amazonem stanowi istotny kamień milowy w drodze Panasonica do inspirowania widzów do „Odkrywania więcej i odczuwania więcej”. Ponadto, w tegorocznych nowościach Panasonic ulepszył funkcje gamingowe i inteligentne rozwiązania, zapewniając tym samym rewolucyjne doświadczenia telewizyjne, które przewyższają wszystko, co jest obecnie dostępne na rynku.

Najnowsze telewizory OLED i LED pozwolą na przeniesienie rozrywki na wyższy poziom. Bez względu na to, czy chodzi o eksplorowanie nowych treści, zatracenie się w filmie zgodnie z zamysłem twórcy, śmiałą walkę w gamingowym świecie, czy doświadczanie dźwięku 360, który przenosi w sam środek akcji – potężny dźwięk i nieskazitelna jakość obrazu stanowią bramę do rozrywki, która wzbogaca życie.

Modele telewizorów Panasonic na rok 2024

Telewizory Panasonic klasy premium łączą w sobie wszystkie najlepsze cechy: renomowaną jakość obrazu i dźwięku Panasonic’a z dostępem do szerokiego zakresu aplikacji — w tym serwisów streamingowych, muzyki i wiele więcej — wszystko to zamknięte w łatwym w obsłudze, spersonalizowanym oraz skoncentrowanym na treści interfejsie.

Wiele z tych telewizorów jest także wyposażonych w system Fire TV oraz funkcje premium, takie jak zaawansowane funkcje gamingowe, w tym bardzo krótkie opóźnienie sygnału, tryb True Game oraz tablicę sterowania grą. Dodatkowe walory użytkowe obejmują tuner Penta, sortowanie kanałów oraz przycisk My App na pilocie umożliwiający łatwy dostęp do ulubionych aplikacji.

W sercu oferty na rok 2024 znajdują się modele Z95A i Z93A – flagowe telewizory OLED marki Panasonic, które po raz pierwszy zostały zaprezentowane podczas targów CES w styczniu.

Panasonic TV (2024)

Oba modele posiadają zaawansowany procesor HCX Pro AI Processor MK II oraz funkcje premium, zapewniając tym samym niezrównane wrażenia wizualne, które budzą treści do życia jak nigdy dotąd; przy czym model Z95A korzysta również z ulepszonego modułu Master OLED Ultimate.

Nowo dodane wsparcie dla Dolby Vision IQ® z Precision Detail zapewnia wiodącą w branży, doskonałą jakość obrazu, podczas gdy system audio 360 Soundscape Pro, starannie dostrojony przez Technics, gwarantuje immersje w przestrzennym dźwięku 3D. Dopełnia to doskonałość wrażeń sensorycznych płynących z rozrywki przed telewizorami Panasonic.

Modele OLED

Nowo ogłoszone modele OLED obejmują również Z90A. Zastosowano w nim technologię Master OLED Pro, z procesorem HCX Pro AI MK II, który znajduje się we flagowych modelach, zapewniając tym samym dokładne odwzorowanie kolorów oraz żywe obrazy. Z90A jest także telewizorem klasy premium z wbudowanym systemem Fire TV, trybem Game Mode Extreme z częstotliwością odświeżania obrazu 144 Hz oraz funkcją Dynamic Theatre Surround Pro z głośnikami typu front firing, zapewniającymi spektakularne doznania telewizyjne.

Dodatkowo, po raz pierwszy na smart telewizorach Panasonic Z95A, Z93A i Z90A dostępne będzie sterowanie głosowe dalekiego zasięgu z wykorzystaniem inteligentnego asystenta głosowego Alexa. Dzięki temu możliwe będzie używanie głosu do łatwego uruchamiania aplikacji, odtwarzania muzyki, wyszukiwania tytułów, inteligentnego sterowania domem i wiele więcej – wszystko to z dowolnego miejsca w salonie, bez potrzeby sięgania po pilota.

Z85A zapewnia żywe obrazy OLED 4K z zaawansowanymi funkcjami gamingowymi i częstotliwością odświeżania obrazu 120 Hz, procesor HCX Pro AI MK II, funkcje premium oraz ulepszony dźwięk, a wszystko to zamknięte w przyjaznym dla użytkownika designie.

Z80A natomiast, łączy doskonałą jakość z inteligentnymi funkcjami, zapewniając przy tym fantastyczne OLED-owe wrażenia wizualne. Jest to telewizor klasy premium z wbudowanym odtwarzaczem Fire TV, oferujący oszałamiającą jakość obrazu w rozdzielczości 4K Ultra HD i tryb filmowca. Wszystko zasilane przez procesor HCX.

Modele LED

Jeżeli chodzi o gamę LED, liderami są modele W95A i W90A. W95A wykorzystuje technologię Mini LED, zapewniając jaśniejszy i bogatszy w kontrast obraz w rozdzielczości 4K Ultra HD. Wszystko to zawdzięcza procesorowi HCX Pro AI MK II i ulepszonemu trybowi filmowca. Jest to także telewizor klasy premium, z wbudowanym systemem Fire TV oraz trybami Game Mode Extreme z częstotliwością odświeżania obrazu 144 Hz i True Game, zapewniającymi najwyższej jakości wrażenia z oglądania i grania.

Tymczasem model W90A łączy technologię podświetlenia Full Array LED z procesorem HCX Pro AI MK II, co zapewnia dynamiczne obrazy. Posiada również funkcje premium, ulepszone funkcje gamingowe z częstotliwością odświeżania obrazu 144 Hz oraz kompleksowe funkcje inteligentnego sterowania domem.

Panasonic TV (2024)

Inny model z tej serii to W80A, który wyposażony jest w panele LED 4K oferujące jasne kolory, wyjątkowy kontrast i precyzyjne detale dzięki technologiom Dolby Vision®, HDR10+ oraz trybowi filmowca. Ten telewizor klasy premium posiada także wbudowany system Fire TV, co oznacza, że W80 oferuje użytkownikom ogromny wybór treści do streamowania oraz inteligentne funkcje, co czyni go idealnym wyborem dla osób poszukujących wysokiej jakości wrażeń wizualnych i inteligentnej funkcjonalności.

Modele LED W70A i W60A oferują odpowiednio: system operacyjny Google TV i Powered by TiVo. W ten sposób, Panasonic daje użytkownikom alternatywne sposoby dostępu do usług streamingowych oraz telewizji na żywo.

Model W70A to coś więcej niż zwykły telewizor, dzięki wbudowanemu Chromecastowi™, umożliwia łatwe udostępnianie filmów, programów telewizyjnych, zdjęć czy ekranów inteligentnych urządzeń domowych prosto z telefonu lub tabletu bezpośrednio na telewizorze.

Natomiast pilot TiVo do telewizora W60A posiada wbudowane wyszukiwanie głosowe, które umożliwia naturalny, rozmowny dialog. Jeżeli zapamiętałeś jedynie gatunek, słynny cytat, utwór muzyczny czy nazwisko aktora z filmu lub programu telewizyjnego, możesz zawężać wyszukiwanie na bieżąco, uzyskując szybkie oraz bardzo trafne wyniki i rekomendacje.

Na koniec, nowe modele S55/50 posiadają wbudowany system Fire TV, podczas gdy modele S45/S40 są napędzane przez TiVo — dając konsumentom do wyboru różnorodne inteligentne funkcje oraz systemy operacyjne. Wszystko to opakowane w telewizory z niezawodną jakością obrazu i dźwięku. Natomiast model N30 LED, daje konsumentom opcję telewizora LED HD bez inteligentnych funkcji.

Zobacz wszystko. Poczuj wszystko.

Przy wyborze telewizora, jakość obrazu jest najważniejsza. Nowa linia telewizorów Panasonic na 2024 rok, na czele której stoją modele Z95A i Z93A, została zaprojektowana właśnie z naciskiem na jakość obrazu.

Na przykład model Z95A, wyposażony w panel Master OLED Ultimate, w połączeniu z nowoczesną technologią Micro Lens Array (MLA), osiąga niezrównane poziomy jasności dzięki wielowarstwowemu systemowi zarządzania ciepłem opracowanemu przez inżynierów Panasonic.

Najwyższej klasy telewizory OLED od Panasonic są również doskonalone w Hollywood przez jednego z najlepszych kolorystów na świecie — oraz zaufanego współpracownika niektórych z najlepszych twórców filmowych na świecie — Stefana Sonnenfelda. Wynikiem tej współpracy jest dokładne odwzorowanie kolorów zapewniające idealną równowagę bieli i gradację, tworzące niesamowicie jasny, żywy i szczegółowy obraz, który nie tylko ustanawia nowy standard technologii OLED, ale również dowodzi zaangażowania Panasonic w dostarczaniu najlepszych w swojej klasie doświadczeń wizualnych.

Jednakże to nie tylko ludzkie ręce pomagają w dostarczaniu tak imponującej jakość obrazu. Panasonic z zaangażowaniem korzysta z efektów rozwoju technologicznego, czego przykładem jest wykorzystanie sztucznej inteligencji w najnowszej ofercie.

Nowe najwyższej klasy telewizory OLED i LED korzystają z inteligentnego przetwarzania dzięki procesorowi HCX Pro AI Processor MK II, naszpikowanego japońską technologią. Dzięki ulepszonemu skalowaniu AI i doskonałej redukcji szumów, procesor zasila silnik 4K Fine Remaster Engine, który zapewnia, że każda scena jest wyświetlana z najwyższą precyzją i naturalnością, co jest szczególnie korzystne w przypadku skompresowanych treści strumieniowych. Sztuczna inteligencja rozpoznaje również rodzaj oglądanych treści i automatycznie dostosowuje do nich obraz i dźwięk.

To imponujące połączenie technologii zapewnia widzom prawdziwie wciągające wrażenia dopasowane do każdego rodzaju treści, podnosząc klarowność obrazu, kontrast i kolory na wyższy poziom.

Tymczasem postęp w technologii dźwięku dopełnia całości. Unikalny zintegrowany system audio 360 Soundscape Pro w połączeniu ze zintegrowanymi głośnikami skierowanymi do góry, w bok i w przód, dostrojonymi przez Technics i Dolby Atmos®, współpracują ze sobą w taki sposób, aby możliwa była całkowita immersja w oglądane treści.

System głośników matrycowych zapewnia dokładny dźwięk i pozwala użytkownikom na korzystanie z naszej unikatowej funkcji formowania wiązki. Te małe głośniki umożliwiają sterowanie dokładnym określaniem źródła dźwięku oraz tworzenie stref różnych poziomów dźwięku. Użytkownicy mają zapewniony dźwięk o wyższej precyzji przy minimalnym potencjalnym rozpraszaniu innych osób.

Wzbogacając życie chwilami radości i relaksu

Nadrzędnym celem w firmie Panasonic jest pomaganie ludziom żyć pełnią życia poprzez tworzenie użytecznych produktów wysokiej jakości, które mają pozytywny wpływ na świat i codzienne życie naszych klientów.

Współpraca Panasonic z Amazon właśnie to robi – poprzez wprowadzenie zaawansowanych funkcji do linii modeli z roku 2024, zapewnia płynne i intuicyjne wrażenia z korzystania z telewizora smart, pomagając tym samym odpowiedzieć na odwieczne pytanie: „Co powinniśmy oglądać?”.

Telewizory klasy premium od Panasonic z wbudowanym systemem Fire TV płynnie integrują ulubione serwisy streamingowe i kanały telewizyjne, aplikacje oraz dopasowane rekomendacje na jednym ekranie głównym. Umożliwia to szybkie znalezienie tego, co kochasz, bez niekończącego się przewijania.

Panasonic TV x Amazon Fire Tv (2024)

Na tym jednak nie kończą się możliwości inżynieryjne firmy Panasonic. Telewizory klasy premium z wbudowanym systemem Fire TV mają również jeszcze bardziej zaawansowaną integrację z telewizją na żywo, osiągniętą dzięki wykorzystaniu przez Panasonic wielu najlepszych funkcji ze swojego autorskiego systemu operacyjnego, takich jak tuner Penta, umożliwiający zaawansowany odbiór transmisji.

Oprócz sygnału satelitarnego, kablowego i antenowego, tuner Penta obsługuje również odbiór przez Internet (IPTV) i sieć domową (TV>IP), co pozwala na wybranie lokalizacji telewizora niezależnie od gniazda antenowego, oraz oglądanie programów telewizyjnych z każdego pomieszczenia — bez konieczności dodatkowego połączenia telewizora.

Tymczasem HbbTV Operator App umożliwia dostęp do treści na żywo i na żądanie bez potrzeby korzystania z dodatkowego sprzętu lub kart inteligentnych. Nagrywanie USB umożliwia wygodne oglądanie, a automatyczne wykrywanie tunera i zaawansowany edytor kanałów zapewniają łatwą konfigurację.

Kolejną funkcją, która sprawia, że wyszukiwanie i oglądanie treści jest przyjemniejsze i łatwiejsze, jest zoptymalizowane wyszukiwanie głosowe i nawigacja, obsługiwane przez Alexę. Użytkownicy mogą po prostu nacisnąć dedykowany przycisk Alexa na pilocie, mówić, a Alexa będzie nawigować ich wyborami.

Obsługa najwyższej klasy telewizorów OLED została jeszcze bardziej ułatwiona dzięki zastosowaniu technologii dalekiego zasięgu, która pozwala w prosty sposób poprosić Alexę o uruchomienie aplikacji, odtworzenie muzyki, wyszukanie tytułu, czy sterowanie inteligentnym domem i wiele więcej – nawet z drugiego końca pokoju, bez potrzeby sięgania po pilota.

Wreszcie, zaawansowane funkcje inteligentnego sterowania domem pozwalają w pełni wykorzystać możliwości telewizora, nawet gdy nie jest on używany do oglądania treści.

Fire TV Ambient Experience zamienia ekran twojego telewizora w inteligentny wyświetlacz, na którym za pomocą konfigurowalnych widżetów Alexy możesz prezentować piękne dzieła sztuki, osobiste zdjęcia lub informacje, takie jak kalendarz czy przypomnienia.

Podsumowując, telewizory klasy premium od Panasonic z wbudowanym systemem Fire TV oferują klientom wysokiej jakości, spersonalizowane doświadczenia podczas streamowania ulubionych treści.

Przenieś jakość swojej rozgrywki na wyższy poziom

W 2023 roku zachęcaliśmy graczy do odejścia od tradycyjnych monitorów i zwrócenia się w stronę telewizorów, które zapewnią im jakość rozgrywki, na jaką zasługują. W 2024 r. wprowadziliśmy na rynek mnóstwo funkcji, które sprawiają, że nikt już nie chce wracać do przeszłości.

Linia telewizorów Panasonic na 2024 oferuje mnóstwo zaawansowanych funkcji gamingowych, które pozwalają graczom doświadczać gier zgodnie z zamierzeniami twórców.

Dotyczy to zwłaszcza zaawansowanych modeli OLED, które należą do elitarnej grupy telewizorów OLED obsługujących zmienną częstotliwość odświeżania 144 Hz (Variable Refresh Rate, VRR), zapewniając najlepszą w swojej klasie rozgrywkę.

Najwyższej klasy telewizory OLED i LED posiadają również certyfikaty zgodności z technologiami AMD FreeSync™ Premium oraz NVIDIA® G-SYNC®. Właściciele certyfikowanych urządzeń i/lub kart graficznych mogą podłączyć się i grać bez obaw dzięki technologii AMD FreeSync™ lub NVIDIA® G-SYNC®. Kładzie to kres utraconym klatkom i pozwala cieszyć się płynną rozgrywką.

Nie chodzi jednak tylko o czas reakcji i liczbę klatek na sekundę – dzięki ulepszonemu trybowi Game Mode Extreme firma Panasonic poprawiła również jakość dźwięku i obrazu, zapewniając prawdziwie immersyjne doświadczenie. „True Game” przenosi wszystkie funkcje dokładności kolorów dostępne w filmach do świata gier. Zapewnia to graczom dokładny i realistyczny obraz, pozwalając im w pełni doświadczyć gry zgodnie z zamierzeniami twórcy. Dodatkowo, ekran wyświetla również mniej niebieskiego światła, co zmniejsza zmęczenie oczu przy graniu przez długi okres czasu.

Nowa tablica sterowania grą – funkcja menu ustawień specyficznych dla gier, która jest wyświetlana na ekranie i pozwala w prosty i intuicyjny sposób zmieniać ustawienia gry w trakcie rozgrywki. Zawiera także zaawansowane tryby dźwięku, umożliwiając graczom przełączanie się pomiędzy trybami dla gier z gatunku RPG (gry fabularnej) i FPS (strzelanki z perspektywą pierwszoosobową).

Tryb RPG tworzy trójwymiarowy krajobraz dźwiękowy z wyraźnymi dialogami, niezbędny do immersji w fabułę gry i strategicznej rozgrywki. Natomiast tryb FPS jest precyzyjnie dostrojony, aby podkreślać kluczowe sygnały dźwiękowe, takie jak odgłosy kroków, zapewniając przewagę taktyczną w strzelankach.

Telewizory OLED z roku 2024 są również wyposażone w tryb odświeżania 60 Hz, który znacząco zmniejsza opóźnienie podczas odtwarzania źródeł 60 Hz.

Tradycja doskonałości

Od 70 lat Panasonic jest liderem w dziedzinie innowacji technologicznych, nieustannie przesuwając granice możliwości domowej rozrywki, zawsze mając na uwadze zrównoważony rozwój.

Linia telewizorów z roku 2024 jest świadectwem tego dziedzictwa, oferując konsumentom najwyższą jakość obrazu, inteligentne funkcje i wydajność w grach, a wszystko to zgodnie z zaangażowaniem firmy Panasonic w zrównoważony rozwój i inteligentne życie.

Od zoptymalizowanego wyszukiwania głosowego i integracji z inteligentym domem po spersonalizowane rekomendacje, telewizory Panasonic zostały zaprojektowane tak, aby idealnie pasowały do Twojego stylu życia, sprawiając, że każda interakcja jest prosta i przyjemna.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Panasonic Polska