Spotify Mix – własna czcionka serwisu trafi wszędzie, w całej aplikacji

Nowy krój pisma Spotify Mix to „remiks” różnych czcionek inspirowany „ewoluującą naturą kultury audio”.

Czcionka Spotify Mix (logo) - 2024

Najnowsza aktualizacja Spotify w widoczny sposób zmienia popularną usługę strumieniowego przesyłania dźwięku, aby poprawić wrażenia dla naszych oczu, a nie dla uszu. Spotify Mix — nowy, dostosowany do indywidualnych potrzeb krój pisma firmy — zaczął pojawiać się dzisiaj i zastępuje wariant kroju pisma Circular, którego do tej pory używało Spotify w swoich aplikacjach i na komputerach stacjonarnych.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: „Aptos” to nowa domyślna czcionka w Microsoft Office

Według globalnego szefa projektowania marki Spotify Rasmusa Wängelina, ta myląca nazwa jest hołdem dla „dynamicznej i ewoluującej natury kultury audio na przestrzeni lat”. Spotify Mix powstał we współpracy z berlińską firmą Dinamo Typefaces, a Wängelin twierdzi, że nowy projekt zmiennej czcionki to „dosłownie remiks” powstały z połączenia elementów z różnych stylów krojów pisma.

„W rezultacie powstał krój pisma bezszeryfowego, który łączy w sobie cechy stylu klasycznego i współczesnego, tworząc charakterystyczny i niepowtarzalny wygląd” – mówi Wängelin w komunikacie prasowym Spotify. „Delikatnie włączyliśmy kształty fal dźwiękowych, aby wywołać wrażenie rytmu. Połączenie ostrych kątów i gładkich krzywizn nadaje krojowi pisma charakterystyczny charakter, który jest kwintesencją Spotify.”

Playlisty - nowa dynamiczna czcionka Spotify mix
Playlisty – nowa dynamiczna czcionka Spotify mix

Firma zamierza używać Spotify Mix do wszystkiego, od playlist po kampanie marketingowe. Ponieważ jest to czcionka zmienna — co w zasadzie oznacza, że takie elementy jak grubość, szerokość, nachylenie i inne zmienne można zmieniać bez konieczności tworzenia oddzielnych plików — dostosowywanie powinno być bardzo łatwe w Spotify.

Font Spotify Mix w aplikacji mobilnej Spotify
Font Spotify Mix w aplikacji mobilnej Spotify

Zapewnia to pewną elastyczność twórczą, umożliwiając okładkom playlist, promocjom i innym treściom bardziej zróżnicowany wygląd, a jednocześnie zachowując spójny wygląd.

Animacja Spotify Mix typefaces

Do nowego kroju pisma zostanie także dodany napis w logo Spotify, co można już zobaczyć na portalu informacyjnym firmy i powyżej. Języki z alfabetem łacińskim i treścią w języku wietnamskim jako pierwsze będą korzystać ze Spotify Mix, który będzie stopniowo udostępniany „w nadchodzących tygodniach”.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Spotify Newsroom | The Verge