Odświeżony głośnik Sonos Roam 2 jest łatwiejszy w obsłudze!

Teraz, dzięki oddzielnym przyciskom zasilania i Bluetooth, z drugiej generacji najmniejszego głośnika Sonos można korzystać od razu po wyjęciu z pudełka!

Sonos Roam 2 (edycja 2024

Sonos odświeżył swój mały przenośny głośnik Roam, wprowadzając model drugiej generacji, który w większości otrzymał drobne ulepszenia. Nowy Sonos Roam 2, jest już dostępny w sprzedaży za 849 zł. I rozsądniej jest o nim myśleć jako o modelu Roam 1.5 niż 2. Głośnik Roam 2 może być używany od razu po wyjęciu z pudełka, jak każdy inny głośnik Bluetooth. Różni się to od oryginalnego modelu, który, co dziwniejsze, wymagał wstępnej konfiguracji w aplikacji Sonos – w szczególności w domowej sieci Wi-Fi – zanim można było z niego korzystać w podróży. Wydaje się to głupie jak na przenośny produkt audio, prawda? Na szczęście Sonos teraz to poprawił.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Sonos Ace to pierwsze słuchawki firmy Sonos

Roam 2 ma również z tyłu specjalny przycisk parowania Bluetooth, podczas gdy w poprzednim modelu tę i inne funkcje umieszczono w przycisku zasilania. Aby uzyskać różne rezultaty, trzeba go było przytrzymywać przez różną długość czasu. Teraz jest to znacznie bardziej niezawodne podejście.

Ale jedną rzeczą, nad którą prawdopodobnie zastanawiają się właściciele oryginału, jest długowieczność. W przeciwieństwie do Move i Move 2, Roam (a teraz Roam 2) nie ma baterii, którą może wymieniać użytkownik. Pojawiło się mnóstwo skarg dotyczących tego, że bateria małego głośnika z biegiem czasu stopniowo traci na żywotności. Maksymalny czas ciągłego słuchania kompaktowego głośnika wynoszący 10 godzin pozostaje niezmieniony, ale dyrektor generalny Sonosa Patrick Spence powiedział, że istnieją ukryte poprawki.

Sonos Roam 2 (edycja 2024) - czarny wodoodporny nad basenem

Roam w dalszym ciągu obsługuje funkcje takie jak Sound Swap, ułatwiając przełączanie muzyki między nim a innymi głośnikami firmy. Możesz także sparować z głośnikiem dowolne kompatybilne źródło Bluetooth, a następnie udostępnić dźwięk w całym systemie Sonos. Jednak port USB-C pozostaje wyłącznie do zasilania – nie ma możliwości wejścia liniowego jak w Move 2.

Sonos Roam 2 (edycja 2024

Wewnętrz głośnik ma taki sam układ przetworników jak poprzednio – jeden głośnik wysokotonowy i jeden głośnik niskotonowy – a Sonos nie zapowiada żadnej poprawy jakości dźwięku. Jeśli więc słuchałeś na głośniku pierwszej generacji, masz już dobre pojęcie o tym, do czego jest zdolny ten głośnik.

Najważniejsze funkcje głośnika Sonos Roam 2:

  • Mały głośnik, mocne brzmienie: Roam 2 zapewnia bogaty, szczegółowy dźwięk i głębokie basy typowe dla większych głośników.
  • Odświeżony design i interfejs użytkownika: Nowy model posiada eleganckie monochromatyczne logo oraz oddzielne, dyskretne przyciski zasilania i Bluetooth.
  • Błyskawiczna konfiguracja: Zaraz po rozpakowaniu, głośnik można łatwo podłączyć do urządzenia mobilnego przez Bluetooth i cieszyć się muzyką w podróży. Konfigurując go z Wi-Fi w domu można połączyć się z resztą systemu Sonos.
Sonos Roam 2 (edycja 2024
  • Automatic Trueplay: Głośnik jest zawsze dostrojony, aby zapewnić najlepsze wrażenia słuchowe w każdym środowisku, zarówno przez Bluetooth, jak i przez Wi-Fi.
  • Wytrzymały i trwały: Roam 2 zapewnia do 10 godzin ciągłego odtwarzania na jednym ładowaniu. Jest pyłoszczelny i w pełni wodoodporny czego dowodzi rygorystycznie przetestowany stopień ochrony IP67.
  • Dostępny w pięciu kolorach: Roam 2 jest dostępny w kolorach Olive, Sunset, Wave, Black i White.
Sonos Roam 2 (edycja 2024

Roam 2 jest dostępny w kolorze czarnym, zielonym, niebieskim, pomarańczowym lub białym – widać, że patrzymy na nowy model, ponieważ logo Sonos pasuje teraz do koloru korpusu, nie jest białe jak w poprzedniej generacji. Jest już dostępny w sprzedaży detalicznej na stronie producenta.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Sonos