Nowa aplikacja Sonos otrzyma funkcje, które „odważnie” zniknęły

Przeszukiwanie biblioteki muzycznej i wyłączniki czasowe to podstawowe funkcje, których ludzie oczekują od aplikacji Sonos.

Sonos – wersja webowa aplikacji na komputery i tablety

Przyszłe aktualizacje nowej aplikacji Sonos uwzględnia skargi użytkowników, wprowadzając nowe funkcje i ulepszenia zwiększające użyteczność. Sonos szybko zareagował na uwagi, wprowadzając zmiany w aplikacji, a wkrótce pojawią się kolejne aktualizacje. Użytkownicy mogą spodziewać się ulepszonego interfejsu użytkownika, obsługi VoiceOver i poprawek błędów w kolejnych aktualizacjach aplikacji Sonos.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Sonos Ace to pierwsze słuchawki firmy Sonos

Czasem zmiana może wyjść na dobre. A innym razem może to być absolutna katastrofa. Sonos przekonał się o tym na własnej skórze po słabym przyjęciu swojej nowo zaprojektowanej aplikacji, co przysporzyło obecnym użytkownikom wielu problemów, w związku z czym zaczęli głośno wypowiadać się w internecie na temat nowej aktualizacji.

Kilka tygodni temu Sonos przyznał, że zbiera opinie, aby się nimi zająć. A teraz wygląda na to, że w końcu wprowadza pewne zmiany, które na razie powinny uszczęśliwić obecnych użytkowników. Marka wydała oświadczenie na swojej stronie internetowej, w którym szczegółowo opisano zmiany, które zostaną wprowadzone w aplikacji, wraz z harmonogramem nowych funkcji, które pojawią się w aplikacji w najbliższej przyszłości.

Szybka reakcja firmy Sonos, aby naprawić błędy

Teraz, jeśli chcesz uzyskać dostęp do najnowszych funkcji, musisz „odważnie” zaktualizować aplikację Sonos. W przypadku Androida musisz mieć wersję 80.01.07, natomiast pod systemem iOS wersję o numerze 80.01.11.

Obydwie są dostępne w sklepach z aplikacjami Google Play i App Store. A teraz, na wypadek gdybyście byli ciekawi, co się zmieniło, poniżej zamieszczam listę zmian. Aktualizacja wprowadza wiele ulepszeń interfejsu użytkownika, a także pewne ulepszenia jakości działania i poprawki błędów, co powinno poprawić ogólną użyteczność aplikacji.

 • Wsparcie dla zupełnie nowego głośnika Sonos Roam 2.
 • Ulepszona obsługa: VoiceOver/TalkBack (umożliwiająca łatwiejszą nawigację i kontrolę na ekranie Teraz odtwarzane), w widoku systemu, w selektorze wyjścia, w kolejce, suwakach głośności i dodawaniu produktu.
 • Ulepszone odtwarzanie folderów w lokalnej bibliotece muzycznej.
 • Dodano możliwość wyszukiwania treści do użycia z alarmem.
 • Ulepszona łączność systemu dla produktów Boost i przenośnych w trybie uśpienia.
 • Naprawiono problemy z Dodaj produkt, które powodowały niekompletną rejestrację, konieczność ponownego zalogowania się lub niemożność potwierdzenia PIN-u produktu.
 • Naprawiono problem z włączeniem dźwięku przestrzennego i subwoofera.
 • Naprawiono problem blokujący Trueplay, jeśli źródłem sygnału wejściowego był telewizor.
 • Naprawiono problem z pytaniem o uprawnienia do sieci lokalnej.

Oprócz powyższych zmian, Sonos zaplanował już nadchodzące zmiany, które obejmują:

 • Dalsze ulepszenia nawigacji dla klientów z wadą wzroku: połowa czerwca
 • Dodawanie do kolejki i odtwarzanie w następnej kolejności: początek czerwca
 • Wyłącznik czasowy: połowa czerwca
 • Skorzystaj z aplikacji Sonos na macOS lub Windows albo Sonos Voice Control, aby ustawić wyłączniki czasowe: już dziś.
 • Wyszukiwanie i odtwarzanie lokalnej biblioteki muzycznej: połowa czerwca
 • Aktualizacja ustawień Wi-Fi: połowa czerwca
 • Odkładanie alarmów: TBD

W przeważającej części wygląda na to, że większość dodatkowych zmian pojawi się w przyszłym miesiącu, pozostawiając jedną oczekującą – odkładanie alarmów, która wciąż nie ma daty wdrożenia.

Ekrany przeprojektowanej aplikacji Sonos
Ekrany przeprojektowanej aplikacji Sonos

Ogólnie rzecz biorąc, Sonos wykonał całkiem niezłą robotę, reagując na opinie, dając jasno do zrozumienia, że rzeczywiście słucha swoich użytkowników. Jeśli jesteś użytkownikiem Sonosa, daj znać, co myślisz o tych nowych aktualizacjach. Czy Sonos zrobił wszystko dobrze? A może jest więcej rzeczy, które chcesz zobaczyć w przyszłych aktualizacjach?

Aplikację Sonos możesz uaktualnić w swoim sklepie z aplikacjami lub jeśli jej jeszcze nie masz, pobrać bezpośrednio w App Storze i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Sonos | Android Police