T-Mobile wyrównuje szanse dla swoich pracowników LGBTQIA+

Dwa dodatkowe, płatne dni wolne na zawarcie związku małżeńskiego i partnerskiego z osobą tej samej płci w T-Mobile Team.

T-Mobile Polska wyrównuje szanse dla osób LGBTQIA+

W piątek 17 maja przypadał IDAHOBIT, czyli Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Bifobii i Transfobii, dzień, w którym głośniej niż zwykle mówimy o równości i wyrażamy sprzeciw wobec przejawów dyskryminacji osób LGBTQIA+. Dla T-Mobile dzień ten ma wymiar nie tylko symboliczny. Operator chce, aby brak zgody na nierówne traktowanie, miał także konkretny wymiar.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: „LGBT. Historia pewnej batalii” od Planete+

Operator wie jak ważne jest, aby niezależnie od płci, wieku, orientacji i tożsamości seksualnej wszyscy mieli równe szanse. Wie też, jak ważne jest, aby móc świętować wejście w formalny związek z ukochaną osobą. Dlatego w Magenta Team dwa dodatkowe, płatne dni wolne na zawarcie związku małżeńskiego i partnerskiego przysługiwać będą parom tej samej płci.

W T-Mobile Polska dążymy do stworzenia najlepszego miejsca pracy – inkluzywnego, gdzie różnorodność i równość są obecne w naszych działaniach. Podczas gdy dwa dni wolne dla par heteroseksualnych zawsze były standardem, z dumą wprowadzamy także dwa dodatkowe dni urlopu dla małżeństw i związków partnerskich osób tej samej płci. Nie tylko mówimy o równości; sprawiamy, że jest ona naszą codziennością.

– podkreśla Andreas Maierhofer, CEO T-Mobile Polska

W polskim kodeksie pracy urlop okolicznościowy na zawarcie małżeństwa przysługuje jedynie parom odmiennej płci. Zdajemy sobie sprawę, że taki stan prawny skutkuje nierównością w dostępie do tego świadczenia dla par jednopłciowych i innych nieheteronormatywnych. Dlatego też wprowadzamy rozwiązanie wyrównujące. w T-Mobile Polska odważnie podejmujemy tematy związane z DEI, działając we współpracy z grupami pracowniczymi, takimi jak Magenta Pride, której celem jest edukacja i wymiana doświadczeń oraz budowanie w organizacji świadomości potrzeb społeczności LGBTQIA+. Razem tworzymy #MagentaTeam, w którym każda osoba może być sobą.

– dodaje Dorota Kuprianowicz-Legutko, członkini zarządu, dyrektorka ds. polityki personalnej T-Mobile Polska

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: T-Mobile Polska