Gra GenDino w Chromie była uroczym początkiem Google I/O 2024

Podczas konferencji otwierającej Google I/O 2024 udostępniono przerobioną grę GenDino w przeglądarce Chrome.

Gra GenDino google Ai Labs

Przed Google I/O 2024 Google wprowadziło generatywną sztuczną inteligencję do gry Dino w przeglądarce Chrome. Gra GenDino została udostępniona jedynie na kilka minut. Pozwoliło to graczom zastąpić T-Rexa, przeszkody i pustynię w grze czymkolwiek, co tylko mogli sobie wyobrazić, dzięki generatywnej sztucznej inteligencji.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Turbodoładowanie wyszukiwarki Google sztuczną inteligencją

W ciągu najbliższych kilku dni Google ogłosi ważne nowości. Ale na początek dało nam trochę zabawnych rzeczy — Google otworzyło I/O w swój zwykły, dziwaczny sposób, z kilkoma funkowymi melodiami i odrobiną magii generatywnej sztucznej inteligencji. W szczególności wprowadzono GenAI do ukochanej gry Dino w przeglądarce Chrome i nazwano ją „GenDino”.

Niestety gra AI była dostępna tylko przez kilka minut. Została zaprojektowany, aby zastąpić T-Rexa, przeszkody i pustynię czymkolwiek, co możesz sobie wyobrazić za pomocą sztucznej inteligencji. Zawierała także kilka z góry określonych kombinacji wszystkich trzech elementów, których użytkownicy mogli doświadczyć, naciskając przycisk „I’m feeling lucky”.

Ekrany z gry GenDino w przeglądarce Chrome
Ekrany z gry GenDino w przeglądarce Chrome

Niestety, fragment umożliwiający wykorzystanie własnej wyobraźni do personalizacji gry nie zadziałał w każdym przypadku. Ciągle pojawiało się ostrzeżenie: „Nie można teraz wygenerować — model jest zajęty”.

Niemniej próbując wstępnie zdefiniowaną kombinację błyskawicy przeskakującej nad ludźmi dało radę, dopóki trwało. Gra stała się niedostępna zaraz po rozpoczęciu konferencji Google I/O 2024.

Ta gra jest już niedostępna pod adresem labs.google/gendino. Po wejściu na labs.google można pobawić się za to innymi narzędziami i eksperymentami AI od Google’a.

Gra GenDino w Google Chrome - info o niedostępności gry
Gra GenDino w Google Chrome – info o niedostępności gry

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google | 9TO5Google