Gamma to darmowy emulator PlayStation na iPhone’a dostępny w sklepie App Store

Po zmianach w wytycznych sklepu App Store w zeszłym miesiącu programiści mogą wreszcie wypuszczać emulatory gier na iOS – takie jak popularna Delta. Do tej listy dołącza teraz Gamma, nowy emulator PlayStation na iPhone’a i iPada.

Gamma - Game Emulator (ekrany z aplikacji na iPhone'a)

Emulator PlayStation Gamma jest teraz dostępny do pobrania na iPhone’y (iOS) oraz iPady (iPadOS) ze sklepu App Store. Gamma został opracowany przez ZodTTD, który był znany z tworzenia wielu usprawnień i aplikacji (w tym emulatorów) dla iPhone’ów po jailbreaku. Na przykład nawet programista Delta – Riley Testut – pochwalił ZodTTD i powiedział, że użył już jednego z emulatorów ZodTTD jako podstawy dla pierwszej wersji GBA4iOS.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Emulator „iGBA” na iPhone’a został usunięty z App Store’a, ale nie wiemy dlaczego..

Jeśli chodzi o nowy emulator, jest on kompatybilny tylko z grami na PlayStation 1, więc nawet nie próbuj uruchamiać gier z nowszych konsol, takich jak PS2 i PS3. Przynajmniej możesz teraz grać w klasyczne i kultowe gry, takie jak Gran Turismo i Crash Bandicoot, bezpośrednio na iPhonie i iPadzie, po prostu pobierając aplikację.

Dzięki Gammie gracze mogą zapisywać i wczytywać grę w dowolnym momencie, a także synchronizować postępy z usługą w chmurze. Emulator obsługuje także kontrolery gier MFi i niestandardowe skórki dla osób korzystających ze sterowania dotykowego. Jak donoszą testerzy apki emulator działa dobrze z większością gier, chociaż zauważyli oni pewne usterki audio.

Oczywiście Gamma nie jest dostarczana z żadnymi grami, więc zdobycie ROM-u z grami, w które chcesz zagrać, leży po Twojej stronie.

Gamma - Game Emulator (ikona i ekran z aplikacji na iPada)
Gamma – Game Emulator (ikona i ekran z aplikacji na iPada)

Aplikacja Gamma – Game Emulator jest dostępna bezpłatnie w sklepie App Store i wymaga iPhone’a lub iPada z systemem iOS 15 lub nowszym.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 9TO5Mac