Powstaje „Breslau” – pierwszy polski serial oryginalny Disney+

Serwis Disney+ potwierdził obsadę i twórców pierwsze polskiej produkcji oryginalnej platformy zatytułowanej roboczo „Breslau”.

Disney+ KV - okładki produkcji

Disney+ ogłosił start zdjęć do serialu Breslau (tytuł roboczy), swojej pierwszej polskiej produkcji oryginalnej. W serialu wystąpią m.in. Tomasz Schuchardt (Jesteś Bogiem, Chrzest), Agata Kulesza (Róża, Ida) i Sandra Drzymalska (IO, Filip). Reżyserem jest Leszek Dawid (Jesteś Bogiem, Ki), a za scenariusz odpowiadają Bartosz Janiszewski i Magdalena Żakowska.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Ruszyły zdjęcia do serialu „Śleboda” od SkyShowtime

Akcja ośmioodcinkowego serialu kryminalnego rozgrywa się w 1936 roku w ówczesnym Breslau (obecnie Wrocław). Komisarz Franz Podolsky pracuje nad sprawą brutalnego morderstwa. W związku ze zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi presja na rozwikłanie zagadki jest olbrzymia…

To ważny moment dla Disney+ w Polsce. Jest to nasza pierwsza oryginalna produkcja w tej części Europy. Bardzo się cieszymy, że przy tym projekcie pracują tak cenieni, zdolni i doświadczeni twórcy oraz aktorzy. Dzięki serialowi o tytule roboczym Breslau bogata oferta produkcji przeznaczonych dla dorosłych widzów będzie jeszcze szersza.

– powiedziała Magdalena Cieślak, dyrektorka produkcji oryginalnych Disney+ w Europie Środkowej i Wschodniej

Producentem serialu jest ATM Grupa, największe niezależne studio produkcyjne w Polsce, wielokrotnie nagradzane, specjalizujące się w produkcji fabularnej, które w swoimi dorobku ma takie tytuły jak: Wataha, Zachowaj spokój, Absolutni debiutanci.

Projekt realizowany jest w Polsce ze wsparciem finansowym przyznanym przez Polski Instytut Sztuki Filmowej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Disney+ Polska