Vivaldi 6.7 z obsługą wielu okien na iPadzie i poprawionym trybem ciemnym

Przeglądarka mobilna Vivaldi w wersji 6.7 otrzymała obsługę wielu okien na iPadzie, ulepszono notatki, zakładki i ciemny motyw.

Vivaldi 6.7 na iPadzie

Przeglądarka Vivaldi 6.7 trafiła na urządzenia z systemami iOS i iPadOS we wrześniu zeszłego roku, a pierwszą dużą aktualizację otrzymał trzy miesiące później. Jednak w porównaniu z wersją na Androida w przeglądarce nadal brakuje kilku ważnych funkcji. Mamy nadzieję, że najnowsza aktualizacja przybliża przeglądarkę na urządzenia firmy Apple do jej odpowiednika na Androidzie. Ogłoszona na początku tego miesiąca nowa aktualizacja Vivaldi trafia także na iPady.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Przeglądarka Arc wreszcie jest dostępna pod Windowsem

Najważniejszym elementem tej aktualizacji jest obsługa wielu okien, dzięki czemu użytkownicy mogą oglądać na iPadzie dwa lub trzy okna Vivaldi otwarte obok siebie. Okna można zmieniać i zarządzać nimi za pomocą dotknięcia lub przeciągnięcia.

W rzeczywistości użytkownicy Vivaldi mogą stworzyć dowolną liczbę okien dla różnych zadań i trybów pracy. Ponadto Vivaldi udostępnia dodatkowe funkcje na iPadzie, takie jak tryb przesuwania, który pozwala dodawać okno zawsze na wierzchu.

Oprócz dodania obsługi wielu okien, najnowsza aktualizacja Vivaldi poprawia tryb ciemny. Ustawienie Motywu Force Dark, które zostało wdrożone kilka aktualizacji temu, jest teraz zgodne ze schematem kolorów systemu, gdy używany jest automatyczny kolor motywu przeglądarki.

Co ważniejsze, Forced Dark Theme automatycznie projektuje schemat kolorów w trybie ciemnym dla witryn, które zwykle nie mają trybu ciemnego. Nie wspominając już o tym, że użytkownicy mogą włączyć motyw Force Dark dla wszystkich stron internetowych, ustawiając preferencje kolorów na ciemne.

Wymuszanie ciemnego motywu w przeglądarce Vivaldi dostosowuje się teraz do systemowych ustawień motywu
Wymuszanie ciemnego motywu w przeglądarce Vivaldi dostosowuje się teraz do systemowych ustawień motywu

Na koniec, dwie inne funkcje, które otrzymała przeglądarka Vivaldi: Notatki i Zakładki. Wbudowane Notatki umożliwiają teraz użytkownikom sortowanie notatek według tytułu, daty utworzenia, daty ostatniej zmiany i nie tylko. To samo dotyczy zakładek, które można teraz sortować według tytułu, pseudonimu, daty utworzenia i rodzaju (najpierw foldery).

Przeglądarkę Vivaldi 6.7 pobierzesz ze sklepu App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Vivaldi Blog | PhoneArena