OpenAI ogłosiło aplikację ChatGPT na Mac, GPT-4 za darmo i nie tylko

OpenAI debiutuje z własną aplikacją do generowania tekstu ChatGPT dla użytkowników macOS, która zostanie udostępniona wkrótce po zakończeniu wydarzenia.

OpenAi ChatGPT-4o

Podczas wiosennej aktualizacji OpenAI ogłosiło, że wyda aplikację komputerową na komputery Mac. Aplikacja będzie udostępniana subskrybentom ChatGPT Plus już dziś, przed szerszą premierą „w nadchodzących tygodniach”. „Dzięki prostemu skrótowi klawiaturowemu (Opcja + Spacja) możesz natychmiast zadać pytanie czatowi ChatGPT” – czytamy w komunikacie prasowym OpenAI. Ponadto tryb głosowy umożliwia prowadzenie rozmów głosowych za pomocą ChatGPT bezpośrednio z komputera Mac.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: ChatGPT ma już rok: czy model językowy OpenAI to rewolucja, czy tylko zabawka?

OpenAI oferuje już aplikacje ChatGPT na iPhone’a i iPada, a jeszcze w tym roku planuje wypuścić wersję komputerową dla systemu Windows.

OpenAI wprowadza także pewne aktualizacje interfejsu internetowego ChatGPT, wprowadzając nowy ekran główny, przeprojektowany układ wiadomości i nie tylko. Nowy wygląd ma być „bardziej przyjazny i umożliwiający konwersację” – stwierdziła firma.

ChatGPT na komputery Mac (od OpenAI)
ChatGPT na komputery Mac (od OpenAI)

OpenAI ogłosiło również, że całkowicie nowy, wielojęzyczny model GPT-4o będzie dostępny bezpłatnie, co oznacza, że do korzystania z niego nie będzie wymagana żadna subskrypcja ChatGPT Plus. OpenAI twierdzi, że GPT-4o zapewnia „inteligencję na poziomie GPT-4”, ale jest „znacznie szybszy i poprawia swoje możliwości w zakresie tekstu, głosu i obrazu”. Do tej pory użytkownicy bez subskrypcji ChatGPT Plus byli ograniczeni do starszego modelu GPT-3.5.

Niedawno doniesiono, że Apple jest w końcowej fazie rozmów z OpenAI w sprawie integracji ChatGPT z iPhonem, począwszy od iOS 18, co ma zostać zaprezentowane podczas corocznej konferencji programistów Apple WWDC w przyszłym miesiącu. Krążą także pogłoski, że iOS 18 będzie zawierał wiele nowych funkcji sztucznej inteligencji bezpośrednio od Apple’a.

Powtórka wydarzenia z wiosennej aktualizacji jest dostępna na YouTubie.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: OpenAI | Macrumors