iOS 17.5, watchOS 10.5, macOS 14.5 i tvOS 17.5 dostępne!

Apple wydało uaktualnienia swoich systemów operacyjnych iOS/iPadOS 17.5, watchOS 10.5, macOS Sonoma 14.5 oraz tvOS 17.5.

Uaktualnienie iOS 17.5
Uaktualnienie iOS 17.5

Firma Apple udostępniła dziś uaktualnienia systemów iOS 17.5 i iPadOS 17.5, czyli główne aktualizacje systemów operacyjnych iOS 17 i iPadOS 17, które ukazały się we wrześniu ubiegłego roku. Aktualizacje 17.5 pojawiają się ponad dwa miesiące po premierze iOS 17.4 i iPadOS 17.4. Jak to zwykle bywa, w tym samym czasie pojawiły się także nowe wersje pozostałych systemów firmy Apple, w tym macOS Sonoma 14.5 dla komputerów Mac, watchOS 10.5 dla zegarków Apple Watch oraz tvOS 17.5 dla urządzeń Apple TV.

Systemy iOS 17.5 i iPadOS 17.5 można pobrać bezprzewodowo na kwalifikujące się iPhone’y i iPady, wybierając Ustawienia ➔ Ogólne ➔ Uaktualnienia.

W Unii Europejskiej iOS 17.5 zapewnia obsługę dystrybucji aplikacji internetowych. Użytkownicy iPhone’a mogą pobierać aplikacje bezpośrednio ze stron internetowych deweloperów, bez konieczności korzystania ze sklepu App Store.

W Apple News+ pojawiły się nowe funkcje, takie jak tryb offline, a powiadomienia o śledzeniu są teraz dostępne na wielu platformach w przypadku alertów o modułach śledzących Bluetooth niezależnie od platformy.

Lista nowości pod systemami iOS/iPadOS 17.5

Ekran blokady

Powiadomienia o śledzeniu

  • Funkcja międzyplatformowego wykrywania śledzenia powiadamia użytkownika o wykryciu poruszającego się wraz z nim zgodnego urządzenia Bluetooth śledzącego położenie — niezależnie od systemu operacyjnego, z którym urządzenie to jest połączone w parę.
iPadOS 17.5 - uaktualnienie
iPadOS 17.5 – uaktualnienie

Pozostałe aktualizacje macOS 14.5, watchOS 10.5 i tvOS 17.5

Aktualizację ‌‌‌‌‌‌macOS Sonoma‌‌‌‌ 14.5 można pobrać bezpłatnie na wszystkie kwalifikujące się komputery Mac, korzystając z sekcji Uaktualnienia w Ustawieniach systemowych. Dostępna jest także wersja macOS 13.6.7 dla tych, którzy nadal korzystają z systemu macOS Ventura, oraz wersja macOS 12.7.5 dla tych, którzy mają zainstalowany system macOS Monterey.

‌macOS Sonoma‌ 14.5 dodaje nową grę słowną Quartiles dla subskrybentów Apple News+ oraz umożliwia śledzenie statystyk i serii gier News+, czyli te funkcje nie są dostępne dla polskich użytkowników, ze względu na to, że aplikacja Apple News+ nie jest dostępna w naszym kraju.

Zbliżamy się do końca cyklu rozwoju ‌macOS Sonoma‌ i może to być jedna z ostatnich aktualizacji funkcji, jakie zobaczymy. Apple pracuje już nad systemem macOS 15 i planuje zaprezentować go w przyszłym miesiącu na WWDC24.

‌‌‌watchOS 10‌‌‌‌.5 można pobrać bezpłatnie za pośrednictwem aplikacji Watch na iPhone’a z systemem iOS 17 lub nowszym, otwierając go i przechodząc do sekcji Ogólne i Uaktualnienia. Aby zainstalować nowe oprogramowanie, Apple Watch musi mieć co najmniej 50 procent baterii i musi być umieszczony na ładowarce.

Chociaż watchOS 10.5 to przede wszystkim aktualizacja naprawiająca błędy, wprowadza ona nową tarczę zegarka Pride, pasującą do opaski Pride firmy Apple. watchOS 10.5 zawiera nowe funkcje, ulepszenia i poprawki błędów, w tym nową tarczę zegarka Pride (promienie), która ma uhonorować społeczność i kulturę LGBTQ+.

tvOS 17.5 można pobrać za pomocą aplikacji Ustawienia na Apple TV. Przejdź do System ➔ Uaktualnienia, aby pobrać nowe oprogramowanie. ‌‌Apple TV‌‌, na których aktywowane są automatyczne aktualizacje oprogramowania, zostaną automatycznie zaktualizowane do wersji tvOS 17.5. W porównaniu do innych aktualizacji systemu operacyjnego, aktualizacje tvOS 17.5 jest niewielka i skupia się na poprawkach błędów i innych drobnych ulepszeniach. Podczas testów wersji beta systemu tvOS 17.5 nie znaleźliśmy żadnych nowych funkcji.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple