Apple dogaduje się z OpenAI, aby wprowadzić funkcje ChatGPT do iOS 18

Jak wynika z nowego raportu Bloomberga, Apple finalizuje umowę z OpenAI na wprowadzenie w tym roku części swojej technologii do iPhone’a.

Logo OpenAI na kolorowym tle

W raporcie wyjaśniono, że dzięki umowie z OpenAI firma Apple będzie mogła zaoferować „popularnego chatbota” obsługiwanego przez ChatGPT w ramach funkcji opartych na sztucznej inteligencji pod systemem iOS 18. Chociaż Apple nadal prowadzi rozmowy z Google’em na temat partnerstwa w zakresie sztucznej inteligencji, z nowego raportu wynika, że Apple „doprowadziło do porozumienia z OpenAI”.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Apple zaprezentuje na WWDC24 zupełnie nową Siri opartą o AI

„Porozumienie dotyczące OpenAI umożliwiłoby firmie Apple zaoferowanie popularnego chatbota w ramach szeregu nowych funkcji sztucznej inteligencji, które firma planuje ogłosić w przyszłym miesiącu” – wyjaśnia raport. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące działania tych funkcji i integracji pozostają na razie niejasne.

Od Marka Gurmana z Bloomberga: Obie strony finalizują warunki umowy dotyczącej korzystania z funkcji ChatGPT pod systemem operacyjnym iOS 18 – twierdzą osoby, które prosiły o zachowanie anonimowości ze względu na prywatny charakter sytuacji. Apple prowadził także rozmowy z firmą Google należącą do Alphabet Inc. w sprawie udzielenia licencji na chatbota Gemini tej firmy. Dyskusje te nie doprowadziły do porozumienia, ale są w toku.

W raporcie ostrzega się, że nadal „nie ma gwarancji”, że umowa pomiędzy Apple i OpenAI „zostanie wkrótce ogłoszona”.

W czwartkowym raporcie podkreślono, że funkcje sztucznej inteligencji pod iOS 18 będą zasilane (częściowo) przez centra danych Apple’a wyposażone w procesory Apple Silicon. Jednak większość funkcji sztucznej inteligencji w iOS 18 będzie działać całkowicie na urządzeniu, dzięki czemu Apple będzie chwalić się korzyściami w zakresie prywatności i szybkości.

Apple ma ogłosić iOS 18 i jego nowe funkcje AI podczas WWDC24, które rozpocznie się specjalnym wydarzeniem 10 czerwca 2024 roku.

OpenAI ma ogłosić swoje własne innowacje podczas dzisiejszego wydarzenia (poniedziałek 13 maja 2024 roku o godz. 19:00 czasu polskiego, 10AM PT). The Information doniosło, że jedną z funkcji opracowywanych w OpenAI jest asystent głosowy AI, który ma konkurować z Siri i Asystentem Google.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 9TO5Mac