100 najlepszych albumów od Apple Music

Apple Music świętuje najlepsze nagrania w historii, uruchamiając inauguracyjną listę 100 najlepszych albumów w serwisie.

Apple Music – 100 najlepszych albumów

Firma Apple Music ogłosiła dziś wydanie swoich 100 najlepszych albumów (100 Best Albums) wszech czasów – uroczystej listy najlepszych płyt, jakie kiedykolwiek powstały, stworzonej przez zespół ekspertów Apple Music wraz z wybraną grupą artystów, wśród których znaleźli sięMaren Morris, Pharrell Williams, J Balvin, Charli XCX, Mark Hoppus, Honey Dijon i Nia Archives, a także autorzy piosenek, producenci i profesjonaliści z branży. Lista jest wyborem redakcyjnym, całkowicie niezależnym od jakichkolwiek statystyk w serwisie transmisji strumieniowej Apple Music — uznaniem dla płyt, które ukształtowały świat, w którym żyją i słuchają melomani.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: 5 powodów, dla których wolę Apple Music od Spotify

Lista została stworzona przy pomocy artystów i ekspertów ta selekcja to list miłosny skierowany do utworów, które zrewolucjonizowały świat, w którym żyjemy.

Od dzisiaj rozpoczyna się 10-dniowe odliczanie w Apple Music wraz z premierą 10 albumów na miejscach 100-91. Odkrywaj, udostępniaj i śledź albumy, które ukształtowały, zainspirowały i zasadniczo zmieniły muzykę. Odliczanie zakończy się ostatniego dnia wraz z ujawnieniem 10 najlepszych albumów wszechczasów Apple Music podczas specjalnego programu radiowego.

Ujawnionych dzisiaj pierwszych 10 albumów daje wgląd w wyjątkowe podejście Apple Music do 100 najlepszych albumów. Lista zawiera siedem z dziesięciu płyt pochodzących z XXI wieku, dwie z lat 90. i tylko jedną z lat 70., a także reprezentowane są różne gatunki. Lista skupia uwagę współczesnych artystów – oto pierwsza lista albumów:

100. Body Talk, Robyn
99. Hotel California, Eagles
98. ASTROWORLD, Travis Scott
97. Rage Against the Machine, Rage Against the Machine
96. Pure Heroine, Lorde
95. Confessions, USHER
94. Untrue, Burial
93. A Seat at the Table, Solange
92. Flower Boy, Tyler, The Creator
91. Listen Without Prejudice Vol. 1, George Michael

Apple Music – 100 najlepszych albumów

Do listy dołączyła dzisiaj także specjalna podstrona w Apple Music, która będzie aktualizowana każdego dnia odliczania, ułatwiając słuchaczom śledzenie jej. Dostępna jest pod adresem 100best.music.apple.com i zawiera szczegółowe analizy każdego albumu, wywiady archiwalne i nie tylko, a także ułatwia fanom udostępnianie ulubionych albumów znajomym i na ich kanałach społecznościowych.

Śledź w Apple Music Radio

Fani będą także mieli okazję śledzić 100 najlepszych albumów w programie Apple Music Hits, w którym będą nadawane całodobowe audycje z gospodarzami Apple Music Radio oraz codzienne audycje o 9:00 czasu pacyficznego (południe ET), a także dostępne będą ekskluzywne treści codziennie na żądanie w Apple Music i Apple Podcasts.

Apple Music – 100 Best Albums
Apple Music – 100 Best Albums

Lista 10 pierwszych albumów zostanie ujawniona w środę 22 maja 2024 roku, podczas specjalnej dyskusji przy okrągłym stole, transmitowanej na całym świecie w Apple Music, w której udział wezmą gościnni artyści Nile Rodgers i Maggie Rogers, a także Zane Lowe i Ebro Darden z Apple Music. Lowe będzie także kuratorem specjalnego miksu DJ-skiego w stylu mashup, zawierającego utwory ze wszystkich 100 najlepszych albumów.

Wszyscy znajdujący się na liście 100 najlepszych albumów otrzymają nagrodę składającą się z piaskowanego anodyzowanego aluminium, pochodzącego w całości z recyklingowanych produktów Apple’a, w unikalnym polerowanym złocie PVD. Projekt na odwrocie nagrody nawiązuje do płyty winylowej LP i zawiera imię i nazwisko artysty, tytuł albumu oraz rok wydania albumu.

Apple Music – 100 Best Albums (Apple Music Radio)
Apple Music – 100 Best Albums (Apple Music Radio)

Przeglądaj listę 100 najlepszych albumów Apple Music na 100best.music.apple.com i codziennie zaglądaj do pełnej listy.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple Newsroom – Apple Music celebrates the greatest records ever made with the launch of inaugural 100 Best Albums list