Koncepcja Apple Watch X z technologią Ultra i aparatem FaceTime

Zobacz koncepcję zegarka Apple Watch X który został stworzony przez niemiecką agencji projektową Wordsmattr.

Koncepcja zegarka Apple Watch X od Wordsmattr
Koncepcja zegarka Apple Watch X od Wordsmattr

Pojawiło się już wiele doniesień o całkowicie przeprojektowanym zegarku Apple Watch X, który ma zostać wprowadzony jeszcze w tym roku, ponieważ od wprowadzenia pierwszego smartwatch firmy Apple mija już 10 lat. Nadal nie wiemy na pewno, jak będzie wyglądał nowy Apple Watch X, ale grupa projektantów stworzyła koncepcję przedstawiającą coś w rodzaju cieńszego zegarka Apple Watch Ultra… z aparatem FaceTime.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Koncept zegarka Apple Watch X z pomiarem ciśnienia i nie tylko!

Pracowaliśmy nad szczegółową koncepcją projektu i makietami Apple Watch X przez ponad 3 miesiące i zebraliśmy kilka doniesień, patentów i wiadomości na temat nadchodzącego projektu Apple Watcha – powiedział serwisowi 9TO5Mac Lukas Gehrer z niemieckiej agencji projektowej Wordsmattr.

Na pierwszy rzut oka koncepcja Apple Watcha X wygląda bardzo znajomo i przypomina obecny Apple Watch Ultra. Chociaż Ultra jest grubszy, koncepcja przedstawia Apple Watch X jako cieńszą wersję z lekko zakrzywionymi krawędziami, a nie całkowicie płaską. Koncepcja pokazuje również, jak wyglądałby ciemniejszy tytanowy Apple Watch.

Oczywiście, skoro mówimy o koncepcji, wykracza ona poza pokazanie nowego projektu. Koncepcyjny Apple Watch X ma także wbudowaną w ekran kamerę do obsługi FaceTime’a i czujnik ciśnienia krwi.

Chociaż krążą pogłoski o tym, że Apple pracuje nad czujnikiem ciśnienia krwi do swojego smartwatcha, nic nie wskazuje na to, że tegoroczny Apple Watch otrzyma aparat – i szczerze mówiąc, nie sądzę, że będzie go potrzebował.

Więcej zdjęć koncepcyjnych można sprawdzić na stronie projektu.

Według Bloomberga Apple Watch X będzie „największą jak dotąd modyfikacją” Apple Watcha. Plotki sugerują, że nowy projekt sprawi, że produkt będzie cieńszy, a także wprowadzi nowy system paska magnetycznego, który może spowodować zerwanie kompatybilności z obecnymi paskami do zegarków.

Chociaż jednak bardziej logiczna byłaby premiera jeszcze w tym roku, analitycy uważają, że nowy projekt może zostać przesunięty na koniec 2025 roku ze względu na jego złożoność.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Wordsmattr | 9TO5Mac