Minecraft ✕ Planet Earth III to najmniej ofensywna współpraca roku

W grze Minecraft pojawił się wspaniały przyrodniczy dodatek we współpracy z BBC – niestety nie uwzględniono narracji Sir Davida Attenborougha.

Minecraft ✕ Planet Earth III (BBC Earth)

Jeśli grasz w gry Minecraft: Bedrock Edition lub Minecraft: Education Edition, możesz teraz pobrać bezpłatny pakiet rozszerzeń oparty na serii dokumentalnej Planet Earth III (pol. Planeta Ziemia III) emitowanej przez BBC Earth. Podobnie jak poprzednia część Frozen Planet II (pol. Mroźna Planeta II), ten nowy dokument DLC poświęcony dzikiej przyrodzie pozwala graczom poznać pięć scenariuszy widzianych przez pryzmat zwierząt — arktycznych wilków, ocelotów, piżmowołów, lampartów, fok przylądkowych, żarłaczy białych, impali i nie tylko.

W grze Minecraft możesz być „myśliwym” lub daj się ścigać — możesz grać obiema stronami w lokalizacjach od arktycznej tundry po deltę Okawango. W przypadku długoszpona afrykańskiego jesteś albo ojcem chroniącym swoje pisklęta przed krokodylami, albo jednym z piskląt podążających za sygnałami ojca.

Jest też zadanie polegające na fascynującej interakcji między nieoczekiwanymi sojusznikami w postaci owadów: skoczkiem drzewnym (piewikiem) i pszczołą bezżądłą, przy czym ta ostatnia jest odpowiedzialna za przeganianie mrówek i zabójców z gniazda skoczków.

Kadr z dodatku Planet Earth III w Minecraft Education
Kadr z dodatku Planet Earth III w Minecraft Education

Nowym dodatkiem do tego edukacyjnego doświadczenia jest stacja terenowa BBC Planet Earth, umiejscowiona w sercu pikselowej dżungli. Służy jako portal do pięciu biomów, zawierający dodatkowe gadżety, w tym materiały dźwiękowe, fakty o zwierzętach i album z filmami. Po ukończeniu każdej misji (którą można powtórzyć) otrzymasz nagrody, które możesz wykorzystać do udekorowania centrum lub ubioru swojego awatara.

Gra obchodzi w tym roku 15. rocznicę powstania. Minecraft stał się najlepiej sprzedającą się grą wideo wszechczasów, osiągając ponad 300 milionów egzemplarzy sprzedanych w październiku ubiegłego roku. W przygotowaniu jest także adaptacja filmowa, w której podobno wystąpią Jack Black i Jason Momoa, a premiera planowana jest na kwiecień 2025 roku.

Dostępna jest także mobilna wersja gry Minecraft, ale w niej nie ma dodatku BBC:

Mobilny Minecraft to gra wykonana z bloków, które możesz przekształcić, w co tylko sobie wyobrazisz. Możesz grać w trybie kreatywnym z nieograniczonymi zasobami lub polować na narzędzia, aby odeprzeć niebezpieczeństwo w trybie przetrwania. Dzięki płynnej grze międzyplatformowej w Minecraft: Bedrock Edition możesz odbyć przygodę w pojedynkę lub ze znajomymi i odkryć nieskończony, losowo generowany świat wypełniony blokami do wydobycia, biomami i mobami, z którymi możesz się zaprzyjaźnić (lub walczyć). W Minecrafcie to Ty decydujesz – więc graj tak, jak chcesz!

Przeczytaj też: Minecraft wyświetlono ponad bilion razy na YouTubie

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Minecraft | Engadget