Etui ładujące MagSafe z USB‑C do AirPods Pro już w sprzedaży 

W sklepie internetowym firmy Apple pojawiło się nowe etui ładujące dla słuchawek AirPods Pro (2. generacji) ze portem USB-C.

Etui ładujące MagSafe (USB‑C) do AirPods Pro (2. generacji) firmy Apple
Etui ładujące MagSafe (USB‑C) do AirPods Pro (2. generacji) firmy Apple

Firma Apple rozpoczęła sprzedaż etui ładującego MagSafe z USB-C do słuchawek AirPods Pro drugiej generacji jako samodzielnego akcesorium Ale to etui nie jest tanie. Nowe etui kompatybilne z MagSafe kosztuje 499 zł. Jeśli jednak nie masz już ochoty przełączać wszystkich swoich gadżetów na USB-C i posiadasz już parę słuchawek AirPods Pro 2. generacji z etui ładującym z gniazdem Lightning, to uaktualnienie jest tańsze niż zakup zupełnie nowego zestawu.

Szacunkowa data dostawy wskazuje już datę dostawy po Bożym Narodzeniu (ok. 10 dni roboczych), więc etui raczej nie kupimy jako prezent pod choinkę chyba, ze masz kogoś kto w ma dostęp do stacjonarnego sklepu Apple Store, w którym towar jest dostępny.

Wypuszczone na rynek na początku tego roku słuchawki AirPods Pro ze złączem USB-C nadal mają pewne zalety w porównaniu z oryginalnym modelem z Lightning. Mianowicie są odporne na kurz, a także radzą sobie z rozpryskami wody. Samodzielna obudowa ma stopień ochrony IP54, podobnie jak słuchawki douszne.

Słuchawki AirPods Pro ze złączem USB-C będą także mogły bezprzewodowo przesyłać bezstratny dźwięk, jeśli będą używane z nadchodzącym zestawem słuchawkowym Apple Vision Pro, który pojawi się na rynku w przyszłym roku.

Jeśli jednak masz słuchawki drugiej generacji z dowolnym portem, możesz korzystać z najnowszych funkcji oprogramowania Apple AirPods Pro, takich jak Adaptive Audio i wykrywanie konwersacji.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | The Verge