Akcesoria „Magic” Apple’a z USB-C dopiero wiosną 2024 roku?

Oczekuje się, że Apple odświeży ofertę akcesoriów s serii „Magic” wiosną 2024 roku, wyposażając je wreszcie w złącze USB-C.

Akcesoria Magic firmy Apple

Znana ze swojej niekonwencjonalnej ergonomii i powszechnie krytykowanego sposobu ładowania myszka Magic Mouse firmy Apple stała się synonimem relacji miłość-nienawiść wśród użytkowników. W serwisie Weibo pojawiły się spekulacje na temat zbliżającej się aktualizacji urządzenia i innych akcesoriów Magic. Jednak szczegóły pozostają owiane tajemnicą, przez co entuzjaści zastanawiają się, czy nowe modele w końcu uwzględnią długo oczekiwane ulepszenia projektu.

Plotki krążące na Weibo, pochodzące od użytkownika Instant Digital, sugerują, że Apple przygotowuje się do zaprezentowania odświeżonych wersji swojej klawiatury Magic Keyboard, myszy Magic Mouse i gładzika Magic Trackpad wiosną przyszłego roku. Warto zauważyć, że ulepszone urządzenia peryferyjne będą posiadały porty USB-C do ładowania, co stanowi odejście od wcześniej stosowanych portów Lightning.

Ta zmiana jest zgodna z nadrzędną strategią produktową Apple’a, co widać na przykładzie iPhone’a 15, w którym wszystkie cztery modele są teraz wyposażone w porty USB-C zamiast tradycyjnych złączy Lightning.

Chociaż przejście na USB-C jest znaczącą aktualizacją, nie jest pewne, czy poza tą zmianą pojawią się dodatkowe ulepszenia konstrukcyjne. Akcesoria w dużej mierze zachowały swoją estetykę od ostatniej istotnej aktualizacji w październiku 2015 roku.

Jednakże subtelne zmiany, takie jak zastosowanie plecionych kabli i wprowadzenie ekskluzywnych opcji kolorystycznych związanych z 24-calowym iMacem to jedyne zmiany wprowadzane przez ostatnie lata. Co więcej, w 2021 roku Apple wprowadziło klawiaturę Magic Keyboard wyposażoną w Touch ID, funkcję, która wcześniej była dostępna wyłącznie w MacBookach.

Jednym z utrzymujących się od dawna dziwactwem społeczności Apple’a jest umieszczenie portu Lightning na spodzie myszy Magic Mouse, co budzi zarówno rozbawienie, jak i krytykę. Ten niewygodny wybór konstrukcji sprawia, że mysz nie nadaje się do użytku podczas ładowania.

Nie ujawniono jeszcze rozmieszczenia portów USB-C w nadchodzącej wersji, ale użytkownicy z pewnością docenią zmianę, jeśli odświeżenie zapewni wygodniejsze ładowanie, rozwiązując historyczny problem użytkowników.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: NotebookCheck