AirDrop pod iOS 17.2 pozwoli łatwiej udostępniać bilety i karty pokładowe

iOS 17.2 jest w końcowej fazie testów, a teraz odkryto, że AirDrop umożliwi łatwe udostępnianie kart pokładowych i innych elementów pomiędzy dwoma iPhone’ami.

NameDrop iPhone-Apple Watch
NameDrop iPhone-Apple Watch

Dla niewtajemniczonych funkcja AirDrop jest dostępna na iPhone’ach począwszy od wersji systemu iOS 8. Przed wersją iOS 17 po otwarciu arkusza Udostępnij można było wysyłać zdjęcia i filmy do użytkowników iPhone’ów znajdujących się w pobliżu. Pod systemem iOS 17 zostało to jeszcze bardziej ulepszone dzięki NameDrop, która pozwala łatwo udostępniać informacje kontaktowe poprzez zbliżenie i stuknięcie dwóch iPhone’ów.

W wersji systemu iOS 17.2 AirDrop umożliwia teraz udostępnianie kart pokładowych i biletów do kina — działa to w podobny sposób jak NameDrop. Otwierasz aplikację Portfel (Wallet), wybierasz kartę pokładową lub bilet, a następnie możesz dotknąć iPhone’a innym, aby je przesłać.

Oczekuje się, że ta nadchodząca aktualizacja dla iPhone’a XS i nowszych wersji zostanie wkrótce wydana i obejmie także nagrywanie wideo przestrzennego na iPhone’ach 15 Pro i Pro Max, aplikację Dziennik (Journal), możliwość współtworzenia playlist w Apple Music i wiele więcej.

Możliwość dotknięcia iPhone’a innym całkowicie zmienia sposób udostępniania informacji. Dzięki systemowi iOS 17.2 ta metoda oferuje jeszcze więcej danych uwierzytelniających, będzie to bardziej pomocne tylko wtedy, gdy będziesz musiał szybko udostępnić niektóre bilety. Jednak ta funkcja prawdopodobnie mogłaby działać jeszcze lepiej na Apple Watchu.

Gdyby z tej nowej funkcji AirDrop i biletów można było używać na Apple Watchu, w niektórych krajach zaoszczędziłoby to użytkownikom jeszcze więcej czasu. Można byłoby na przykład przyłożyć swój zegarek do zegarka znajomego, a bilet zostałby przeniesiony.

Wydaje się, że to naturalny kolejny krok w przypadku Apple Watcha i funkcji AirDrop — ale możliwość udostępniania biletów na iPhonie za pomocą tej ulepszonej funkcji to świetny początek.

Spodziewamy się, że iOS 17.2 zostanie wydany w nadchodzącym tygodniu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: iMore | Apple