Disney+ świętuje 100-lecie Disneya wyjątkową animacją „Było sobie studio”

Świętuj 100-lecie Disneya! „Było sobie studio”, „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” w 4K i kultowe animacje w odświeżonej wersji w Disney+.

Disney ma już sto lat! Z tej okazji na platformie Disney+ pojawił się krótkometrażowy film „Było sobie studio” z całą plejadą gwiazd animowanych filmów Disneya. Na widzów czekają też kultowe tytuły w odświeżonej wersji, w tym pierwszy w historii pełnometrażowy film animowany – „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. 16 października to ważna data w historii kina. Właśnie tego dnia, równo sto lat temu, powstała wytwórnia The Walt Disney Company. Od tego czasu produkcje z udziałem tak kultowych bohaterów, jak m.in. Myszka Miki czy Kaczor Donald, bawią i wzruszają widzów w każdym wieku.

Przeczytaj także: Ruszył podcast Disney100 z okazji stulecia Disneya 

By uczcić ten wyjątkowy jubileusz, powstał specjalny film. W „Było sobie studio” pojawią się 543 postacie Disneya z ponad 85 filmów pełnometrażowych i krótkometrażowych – bohaterowie i złoczyńcy, książęta i księżniczki, pomocnicy i czarodzieje – w zupełnie nowej animacji rysowanej ręcznie i wykorzystującej efekty komputerowe, aby uczcić 10 dekad opowiadania historii, kunsztu i osiągnięć technologicznych.

Myszka Miki przewodzi emocjonalnemu i radosnemu spotkaniu ukochanych postaci Disneya, które spotykają się na grupowym zdjęciu z okazji 100. rocznicy Disneya. Krótkometrażowy film został napisany i wyreżyserowany przez Dana Abrahama i Trenta Correya, a wyprodukowany przez Yvett Merino i Bradforda Simonsena.

Klasyczne animacje w odświeżonej wersji

100-lecie Disneya! „Było sobie studio” (16 października 2023 r.)

Z okazji 100-lecia Disneya na platformie Disney+ są dostępne również produkcje z kolekcji 28 klasycznych filmów krótkometrażowych Walt Disney Animation Studios, poddanych rekonstrukcji cyfrowej. W pakiecie filmów krótkometrażowych znajdą się zarówno popularne klasyki, jak i nieco mniej znane tytuły, powstałe w pierwszych latach działalności wytwórni.

Zobaczymy między innymi dwa tytuły z 1927 roku: „Kłopoty z tramwajem” i „Na mokro” z udziałem Królika Oswalda, ale także klasyczne produkcje z kolekcji „Silly Symphony”, takie jak „Taniec szkieletów”, „Syrenki”, „Wynken, Blynken i Nod” oraz „Ahoj żeglarze” z 1956 roku z przygodami Kaczora Donalda i jego wiewiórczych rywali. Nie zabraknie też szerokiej gamy filmów z pozostałymi, ukochanymi postaciami Disneya.

W dzień jubileuszu Disneya, czyli 16 października, do grona odnowionych animacji na platformie Disney+ dołączyła także niezapomniana „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Ta odrestaurowana wersja klasycznej animacji z 1937 roku jest wynikiem połączonych sił zespołu ds. renowacji i konserwacji Walt Disney Studios z kluczowymi artystami z Walt Disney Animation Studios. Film uznawany jest za jeden z najważniejszych w historii animacji, ponieważ była to pierwsza animowana pełnometrażowa produkcja w dziejach kina.

Tytuł ten został doceniony przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej specjalnym honorowym Oscarem. Zajmuje również najwyższe miejsce wśród filmów animowanych na liście „100 years… 100 movies” American Film Institute.

Klatka z bajki „Królewna Śnieżka” Disneya - porównanie oryginału (po lewej) z odnowioną animacją (po prawej)
Klatka z bajki „Królewna Śnieżka” Disneya – porównanie oryginału (po lewej) z odnowioną animacją (po prawej)

Jubileusz stulecia Disneya trwa – świętuj go z klasykami dostępnymi w Disney+!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Disney Polska