W ciągu 8 miesięcy aż miliard transakcji BLIKIEM!

Od stycznia 2023 roku użytkownicy popularnej w Polsce metody płatności mobilnych BLIK wykonali za jej pomocą aż 1 miliard transakcji.

Miliard transakcji BLIKIEM w zaledwie 8 miesięcy

Metoda płatności mobilnych BLIK nieustannie się rozwija, co potwierdzają wyniki transakcji oraz coraz większa liczba aktywnych użytkowników. Od stycznia do sierpnia 2023 roku wykonali oni 1 miliard transakcji, ustanawiając tym samym nowy rekord. Ten spektakularny wynik podkreśla rosnącą popularność systemu, jego dynamiczny postęp oraz wpływ na rynek płatności bezgotówkowych. 

Od momentu debiutu na rynku ponad 8 lat temu, BLIK zdobył zaufanie oraz popularność wśród wielu osób, stając się jedną z najbardziej preferowanych metod płatności w Polsce. Zgodnie z danymi Polskiego Standardu Płatności, z systemu coraz chętniej korzystają użytkownicy aplikacji mobilnych banków – na koniec czerwca br. było ich już ponad 14 mln.

W tym roku zrealizowali oni już miliard transakcji, co oznacza, że od startu systemu łączna liczba operacji to 3,8 mld.  Tegoroczne osiągnięcie to ważny moment w historii BLIKA, który pokazuje jego ugruntowaną pozycję na rynku. 

BLIK skutecznie realizuje swoją misję dostarczania szybkiego i bezpiecznego sposobu płatności, który ułatwia wielu osobom codzienne zarządzanie swoimi finansami. Użytkownicy mogą się nim rozliczyć online, offline, a także wypłacać i wpłacać pieniądze w bankomatach oraz realizować przelewy na telefon. System utrzymuje wysokie tempo rozwoju i wzrostu operacji płatniczych. W porównaniu do poprzedniego roku, próg miliarda transakcji został przekroczony w szybszym czasie. 

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Polski Standard Płatności — BLIK