Nowy Sonos Move (Gen 2) już tego lata?

Zgłoszenie FCC potwierdza, że urządzenie Sonos Move (Gen 2) – model S44, będzie obsługiwać jednocześnie Bluetooth i Wi-Fi i porzuci irytujące przełączanie oryginalnego Move’a.

Przenośny głośnik Sonos Move na desce w lesie, obok brązowy kubek i kurtka
Sonos Move (Gen 1) fot. Sonos

Głośnik Sonos Move pierwszej generacji został wydany w 2019 roku. W marcu pojawiły się pierwsze informacje na temat tego, że Sonos pracuje nad głośnikiem Move drugiej generacji, który ma zostać wydany w tym roku. A teraz, jak zauważył Janko Roettgers, nadchodzący przenośny głośnik został zgłoszony do FCC. Zgłoszenie zgadza się z moim wcześniejszym raportem i identyfikuje następny produkt sprzętowy Sonos jako model S44.

Dokumentacja FCC potwierdza również jedną kluczową aktualizację – Move (Gen 2) będzie obsługiwał Bluetooth i Wi-Fi w tym samym czasie, zamiast przełączać się między nimi, tak jak to jest w oryginalnym głośniku za pomocą przełącznika z tyłu. W rezultacie, podobnie jak Roam, Era 100 i Era 300, następny ruch pozwoli ci odtworzyć coś przez Bluetooth, a następnie przekazać ten dźwięk do reszty systemu Sonos.

W zgłoszeniu nie ma wiele więcej informacji na temat specyfikacji — Sonos złożył zwykłą prośbę o zachowanie poufności w FCC, aby ukryć zdjęcia, instrukcje obsługi i inne funkcje. Ale ten krok przynajmniej potwierdza, że Move (Gen 2) jest coraz bliżej. Aha, i będzie obsługiwać bardziej niezawodną łączność Wi-Fi 6. Nie zdziwiłbym się, gdyby głośnik obsługiwał asystenta głosowego firmy Amazon!

Nie wiemy jeszcze dokładnie, kiedy firma planuje go wydać. Ale spodziewałbym się ogłoszenia przed końcem lata – przecież jest to przenośny głośnik, który doskonale nadaje się do spotkań na świeżym powietrzu. I istnieje precedens dla nowego gadżetu Sonosa, który trafi na rynek wkrótce po zgłoszeniu do FCC – Sonos Roam pojawił się w FCC na miesiąc przed ogłoszeniem firmy.

Move (Gen 2) z pewnością będzie wygodniejszy w użyciu dzięki dwufunkcyjnemu Bluetoothowi i Wi-Fi. Ale miejmy nadzieję, że to nie wszystko z nowości w drugiej generacji głośnika Move! Z pewnością pojawią się również pewne ulepszenia w zakresie wydajności dźwięku. Aktualizacja do sterowników stereo, tak jak w przypadku głośnika Era 100 sprawiłaby, że i tak już doskonały głośnik brzmiałby jeszcze lepiej. Mamy również nadzieję, że Move (Gen 2) zachowa jakość oryginału skupioną na długowieczności – Sonos oferuje zestaw do wymiany baterii za 69 USD, który pomoże odtwarzać muzykę na bardzo długo.

W kwietniu Sonos ogłosił swoje pierwsze oprogramowanie jako usługa (SaaS) o nazwie Sonos Pro. Usługa miesięcznego abonamentu zapewnia firmom łatwy w użyciu pulpit nawigacyjny do odtwarzania muzyki zgodnej z prawem w przestrzeniach komercyjnych. Była to pierwsza z czterech nowych kategorii produktów, które firma zapowiedziała w tym roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge | Sonos