RE:PLAY pozwala na nowo okryć świat retro dzięki smartfonowi

RE:PLAY to rewolucyjna koncepcja mająca na celu wypełnienie luki między światem wirtualnym a fizycznym.

RE:PLAY - nowoczesne odtwarzacze retro współpracujące ze smartfonem
RE:PLAY – nowoczesne odtwarzacze retro współpracujące ze smartfonem

Sposób, w jaki wchodzimy w interakcje z przedmiotami, stał się dziś coraz bardziej wirtualny. Emocje są ograniczone i potrzebujemy powodów, aby wrócić do przeszłości w celu odmłodzenia lub poczucia nostalgii. Wszystko to próbuje uchwycić RE:PLAY, dzięki nowemu sposobowi wykorzystania fizycznych obiektów z przeszłości.

RE:PLAY zaprasza nas do refleksji nad wartością interakcji człowiek-przedmiot. Wykorzystując odtwarzacze dźwięku jako pojemniki, RE:PLAY genialnie łączy fizyczność starego świata z nowoczesnymi cyfrowymi źródłami dźwięku. Jest to ekscytujące połączenie, które daje początek urzekającym doświadczeniom, które rezonują z naszymi nostalgicznymi sercami.

Dawno minęły czasy, gdy kasety magnetofonowe i płyty winylowe były podstawowymi źródłami dźwięku. Ale w RE:PLAY te klasyki płynnie integrują się ze smartfonem jako kanałem dla współczesnej muzyki. Za projekt odpowiadają projektanci: Shin Huei Tsai, Tzu Yu Huang i Zhuang Zhujun.

Odtwarzacze winylowe zawsze wywoływały poczucie spokoju i rytuały odtwarzania płyt, a w połączeniu ze smartfonem urządzenie jest bardzo świeże. Cenny rytuał ustawiania ramienia gramofonu i obracania dysku powraca tutaj z nowoczesnym akcentem. Twój telefon staje się płytą winylową. Ostrożnie umieszczając ramię na telefonie, możesz rozkoszować się magią odtwarzania muzyki podczas wizualnej interakcji z obracającą się płytą.

Kto może zapomnieć o kasetach? RE:PLAY oddaje hołd temu ukochanemu formatowi, zachowując odwieczną czynność obracania taśmy w magnetofonie kasetowym. Ale zamiast wkładać fizyczną kasetę, uruchamiasz muzykę, umieszczając smartfon w wyznaczonym gnieździe.

RE:PLAY - magnetofon i adapter z wykorzystaniem smartfona
RE:PLAY – magnetofon i adapter z wykorzystaniem smartfona

Ponownie wyobrażaliśmy sobie również kłopotliwe niegdyś zadanie polegające na odwracaniu kasety jako płynny sposób na przełączanie utworów. Co pięć utworów przerzucisz telefon, by kontynuować melodyjną podróż.

Estetyka RE:PLAY jest starannie dopracowana. Jako kolor bazowy wybrano nieskazitelną biel, dzięki czemu fizyczne interfejsy zajmują centralne miejsce. Półprzezroczysty matowy akryl dodaje głębi i bogactwa projektowi, dzięki czemu obracające się dyski i taśma są widoczne podczas odtwarzania.

W epoce, w której to co wirtualne, często przyćmiewa to co fizyczne, RE:PLAY jest nadzieją do powrotu do przeszłości w połączeniu z nową technologią. To wizualna uczta, która łączy nostalgię ze współczesnym stylem.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: RE:PLAY | Yanko Design